Alman Büyükelçi, Vali Düzgün'ü Ziyaret Etti

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.Vali Orhan Düzgün tarafından kapıda karşılanan Büyükelçi Pohl, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette...

Alman Büyükelçi, Vali Düzgün'ü Ziyaret Etti
Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.

Vali Orhan Düzgün tarafından kapıda karşılanan Büyükelçi Pohl, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Orhan Düzgün, Türkiye ile Almanya'nın iki iyi dost ülke olduklarını, Büyükelçi Pohl'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Türkiye'ye yurt dışından en çok Almanya'dan turist geliyor. Yani Almanya, Türkiye'ye en çok turist gönderen ülke. Bununla birlikte, pek çok Türk vatandaşımız da Almanya'da çalışıyor. Orada yetişen Türk gençleri, akademik kariyerlerine de orada devam ediyorlar'' dedi.

Alman Büyükelçi Eberhard Pohl da, içten ve samimi karşılama için çok teşekkür ettiğini bildirdi. Pohl, Almanya'nın Kayseri Fahri Konsolosu Çağlar Soysaraç'a Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Madalyası verilmesi nedeniyle Kayseri'ye geldiğini belirterek, ''İlk kez Kayseri'ye geliyorum. Kayseri, Türkiye'nin çağdaş ve modern yüzünü gösteren önemli bir şehir. Almanya'da Türkiye'nin kalkınmasından söz edildiği zaman Anadolu Kaplanları'ndan bahsedilir. Bunların başında da Kayseri geliyor. Almanya'nın Anadolu'ya ve dolayısıyla Kayseri'ye verdiği önemin bir göstergesi olarak, Almanya Cumhurbaşkanı ile Başbakan Merkel, Türkiye ziyaretlerinde Kayseri'yi ve Kapadokya bölgesini ziyaret ettiler'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükelçi Pohl'a üzerinde Erciyes Dağı motifi işlemeli bir plaket verirken, Büyükelçi Pohl da Vali Düzgün'e Almanya'yı simgeleyen bir şilt takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48