Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy;

Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Halk Eğitim Merkezlerinin markalaşma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.Aksoy, İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy;
Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Halk Eğitim Merkezlerinin markalaşma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Aksoy, İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Alper Tanrısever başkanlık yaptı. Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Vali Yardımcısı Alper Tanrısever’e Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde yapılan faaliyetler ve kurslarla ilgili özet bilgiler verdi. Aksoy, her ilçenin Halk Eğitim Merkezi’nin o ilçenin zenginliğine göre markalaşması gerektiğinin altını çizdi ve bu alanda çalışma yapmasının doğru olacağı söyledi.

Halk Eğitimler olarak yapılacak işlerin planlamasıyla ilgili sunumu izleyen Vali Yardımcısı Alper Tanrısever, ilde yapılan en geniş katılımlı toplantılardan birinin HEM Komisyonu toplantısı olduğunu belirterek, bununda konuya verilen önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kastamonu’nun dağınık bir coğrafyaya sahip olduğunu ve nüfusunda her geçen yıl azaldığının gözlemlendiğine dikkat çeken Tanrısever, istihdam, kaliteli bir iş, refah düzeyinin yükselmesinin sağlanması halinde insanların buralarda kalacağını ifade etti. Eğitimde kurumlar arası iş birliğinin de sağlanması gerektiğinin altını çizen Tanrısever, belirli alanlarda uzmanlaşma ve markalaşma konusunun önemli olduğuna işaret etti.

Komisyon üyeleri yapılan planlamayla ilgili fikir alışverişinde bulundu ve yılsonunda fuar organizasyonun yeniden yapılmasının yararlı olacağı görüşüne varıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER