Kastamonu Kariyer Ve Girişimcilik Günleri Başlıyor

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan ile Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın da konuşmacı olarak katılacağı Kariyer ve Girişimcilik günleri başlıyor.Türkiye İş Kurumu...

Kastamonu Kariyer Ve Girişimcilik Günleri Başlıyor
Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan ile Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın da konuşmacı olarak katılacağı Kariyer ve Girişimcilik günleri başlıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte ayrıca; Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Adnan Arslan, ZİNTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Avni Üster, SERA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Damla Şener ve İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanı Özlem Yurdanur Özgenç de birer konuşma yapacak. Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans Salonunda saat 10.00’da başlayacak etkinlik iki gün sürecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğin ilk günü düzenlenecek Kariyer Gününde yeni mezun gençler bölgenin önde gelen özel ve kamu sektörü yetkilileri ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile bir araya gelecek. Gençler okulda öğrendikleri teorik bilgileri iş hayatında nasıl pratiğe dönüştürebilecekleri, şehirlerindeki firmalarda ne gibi kariyer fırsatları olduğu, farklı meslekler için hangi nitelikler gerektiği, işe başvuru, mülakat ve kabul sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, meslek ve firma tercihlerinin nasıl yapabileceği konularında da bilgilendirilecek.

İkinci gün düzenlenecek Girişimcilik Gününde ise başarılı çalışmalara imza atan girişimciler deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. Örnek girişimciler, gençlere başarılı bir girişimcinin sahip olması gereken nitelikleri, kendi işlerini kurarken ne gibi güçlükler ve fırsatlarla karşılaşacaklarını, ne tür eğitimler almaları gerektiğini, finansman sağlama yollarını, ilgili fırsatları kendi bakış açılarından anlatarak, gençlerin motivasyonlarını yükseltici tavsiyelerde bulunacaklar. Bölgede faaliyet gösteren ve genç girişimcileri destekleyen kurum ve kuruluş yetkilileri (İŞKUR, KOSGEB, Ticaret Odası, Kalkınma Ajansı) eğitim, finans ve danışmanlık alanlarındaki çalışmaları ve girişimcilere sağladıkları kolaylıkları ve planlanan yeni olanakları anlatacak.

Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48