Defterdar Kısa’dan Torba Yasa Uyarısı

Kastamonu Defterdarı Yaşar Kısa, 6111 sayılı Torba Yasa gereğince 15’inci taksit ödeme süresinin 30 Eylül 2013 tarihine sona ereceğini söyledi.Kısa, mükelleflerin 15’inci taksitleri ile beraber cari dönem vergilerini de süresinde yatırmaları...

Defterdar Kısa’dan Torba Yasa Uyarısı
Kastamonu Defterdarı Yaşar Kısa, 6111 sayılı Torba Yasa gereğince 15’inci taksit ödeme süresinin 30 Eylül 2013 tarihine sona ereceğini söyledi.

Kısa, mükelleflerin 15’inci taksitleri ile beraber cari dönem vergilerini de süresinde yatırmaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanundan yararlanarak borçları yapılandırılan mükelleflerimizin onbeşinci taksit ödeme süresi 30 Eylül 2013 tarihinde sona erecektir. Borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin 6111 sayılı Kanunun ilgili hükümlerine göre taksitlendirilen borçları ile cari dönemlere ait diğer borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri, mükelleflerimizin Kanundan yararlanma haklarını kaybetmemeleri için gerekli olup, cari dönem vergileri (Gelir, Kurumlar, Stopaj, KDV ve ÖTV) ile taksitlendirilen borçlarının bir yılda iki defadan fazla ihlal etmemek kaydıyla süresinde ve eksiksiz olarak ödenmesi gerekmektedir. Borçlu mükelleflerimize büyük imkânlar sağlayan söz konusu Kanun hükümlerinden yararlanma haklarını kaybetmemeleri bakımından taksitlerini süresinde yatırmaları menfaatlerine olacaktır. Mükelleflerimiz Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme yapabilecekleri gibi Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden kredi kartı ile ödemede bulunmaları da mümkündür.”

Kastamonu’da 6111 sayılı Torba Yasadan yararlanmak suretiyle 72 milyon 123 bin lira vergi borcunun yapılandırılması sağlandı. 31 Temmuz 2013 tarihi itibariyle 14’ncü taksit sonunda bu borcun yüzde 61,3’ü yani 44 milyon 210 bin lirası tahsil edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48