Karaman’da Oto Galeriler Sitesi Hizmete Girdi

Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Oto Galeriler Sitesi Kooperatifi tarafından yaptırılan Oto Galeriler Sitesi hizmete başladı.Karaman’ın artık modern bir Oto Galeriler Sitesine kavuştuğunu belirten Karamanoğlu Mehmetbey Oto Galeriler Sitesi...

Karaman’da Oto Galeriler Sitesi Hizmete Girdi

Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Oto Galeriler Sitesi Kooperatifi tarafından yaptırılan Oto Galeriler Sitesi hizmete başladı.

Karaman’ın artık modern bir Oto Galeriler Sitesine kavuştuğunu belirten Karamanoğlu Mehmetbey Oto Galeriler Sitesi Kooperatif Başkanı Şevket Beydilli, 2007 yılında TBMM’de çıkan kanunla nüfusu yüz binden fazla olan illerde oto galericilerin şehir dışına çıkması kesinleşti. Bu çıkan kanunun ardından bizlerden şehir dışına çıkmamız istendi. Biz de arsa arayışına başladık. Daha sonra belediyemiz öncülüğünde bu arsayı bulduk ve kısa sürede yaptık" dedi. Hizmete başlayan Karamanoğlu Mehmetbey Oto Galeriler Sitesi’nde şu an 48 dükkanın bulunduğunu belirten Kooperatif Başkanı Beydilli, "Belediyemiz yaklaşık 2 ay önce

şehir içerisinde bulunan galerici esnafına tebliğde bulunarak artık şehri terk edin dedi. Bu tebliğden sonra buraya 8 galerici esnafı geldi. Mülk sahibi olanlar hariç burada. Şuan 33 dükkan kiraya tutulmayı bekliyor. Bizler bugünden sonra Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızdan 2. el oto galericilerin şehir merkezinden çıkarılarak buraya taşınmasında desteklerini bekliyoruz" diye konuştu.

Açık Oto Pazarının da burada açılacağını ifade eden Beydilli, "Bizim buradaki arsamızın toplamı 41 bin metrekareydi. Bunun 13 bin metrekaresini ticaret alanı olarak kullandık. Geri kalan kısmını ise açık oto pazarı yapmayı düşünüyoruz. Burası vatandaşa çok büyük kolaylık sağlayacak. 2. el araba almak isteyen vatandaş buraya gelerek istediği aracı alabilecek. Aracını satmak istiyorsa da yine buraya gelerek en yüksek fiyatı veren esnafa aracını satacak. Diğer türlü vatandaş şehir içerisinde bakkal dükkanı arar gibi galerici dükkanı arıyor ve kafası dönüyordu. Hatta dolandırılıyorlardı. Burada bir özellik olacak, site tamamen kontrol altında olacak ve olumsuzluklar kesinlikle yaşanmayacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48