Zübeyde Hanım’ın Miniklerinden İtfaiye Ziyareti

Torbalı’da eğitim veren Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri İlçe İtfaiye Grup Amirliğini ziyaret etti. Sınıf öğretmenleri Ayşegül Keskin ve Şule Doğan’ın önderliğinde 5-6 yaş grubunda olan Gökkuşağı ve Kelebek sınıflarını...

Zübeyde Hanım’ın Miniklerinden İtfaiye Ziyareti
Torbalı’da eğitim veren Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri İlçe İtfaiye Grup Amirliğini ziyaret etti. Sınıf öğretmenleri Ayşegül Keskin ve Şule Doğan’ın önderliğinde 5-6 yaş grubunda olan Gökkuşağı ve Kelebek sınıflarını itfaiyeye getiren anaokulu, öğrencilerine itfaiyenin önemini anlattı. Her zaman 7 gün 24 saat halka AKS ve İtfaiye alanında hizmet veren ateş savaşçıları, çocuklara sevecen bir tavırla yaklaşırken çikolata ikramında bulundular. İtfaiye personeli çocuklara herhangi bir yangın, doğal afette nelere dikkat etmesi gerektiğini, itfaiyenin ne işe yaradığını, sadece yangına değil bunu yanında deprem, sel, afetler, trafik kazalarında da görev aldıklarını anlattı. İtfaiye erleri çocuklara ateşe yaklaşmamaları, çakmak, kibritle oynamamaları ve sobalara yaklaşmamaları gerektiğini öğretti. Ziyareti organize eden öğretmenlerden Ayşegül Keskin “Çocuklarımıza bu önemli kurumumuzu uygulamalı olarak görsel bir eğitimle tanıtmak istedik. Yangın anında ne yapmaları gerektiği, doğabilecek kazaları önlemek açısından nelere yaklaşıp yaklaşmamaları gerektiğini burada öğrenmiş oldular. Görsel ve uygulamalı boyutu olduğu için hafızalarına yerleşmesi daha kolay olacağından böyle bir etkinlik düzenledik.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLAR BÖYLE BİR ETKİNLİĞİ KOLAY KOLAY UNUTMAZ

Çocukların görsel eğitimle daha çabuk kavrayabileceği ve bu heyecanı pratikte yaşamalarının daha öğretici olduğuna değinen İtfaiye Grup Amiri Özdemir Gündoğdu, “Çocuklarımız buraya geldiği zaman olabildiğince sevecen yaklaşmaya çalışıyoruz. Yaklaşımımızla onlara kurumumuzu sevdirmeye ve öğretmeye çalışıyoruz. Çünkü öğrenmeye çok müsait bir yaştalar. Ne denirse akıllarında kalır ve ileride iyi bir iz bırakır. Zaten çocukları çok seviyoruz. Okullar sık sık ziyaretimize geliyorlar. Bu ziyaretlerle çok mutlu oluyoruz. Hem onlara yaptığımız işi anlatıyoruz hem de güzel vakit geçirip doyasıya eğleniyorlar. Burada bu heyecanı yaşayan bir çocuk inanıyorum ki kolay kolay bu günü unutamaz. O açıdan çok yararlı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48