Sanatçı Gözüyle Urla Etkinlikleri Başladı

Urla Dostluk Derneği, Urla Belediyesi’nin katkılarıyla 25-31 Ekim 2013 tarihleri arasında yurt dışından gelen 12 sanatçıya Urla’da ev sahipliği yapıyor. Avrupa Birliği Projesi kapsamında yapılan “Sanatçı Gözüyle Urla” konulu etkinliklere...

Sanatçı Gözüyle Urla Etkinlikleri Başladı
Urla Dostluk Derneği, Urla Belediyesi’nin katkılarıyla 25-31 Ekim 2013 tarihleri arasında yurt dışından gelen 12 sanatçıya Urla’da ev sahipliği yapıyor. Avrupa Birliği Projesi kapsamında yapılan “Sanatçı Gözüyle Urla” konulu etkinliklere İtalya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Urlalı amatör sanatçılar katılıyor.

Proje kapsamındaki ilk etkinlik, Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki küresel ve sanatsal iletişimi sağlamak, 50 yaş üzeri kadınların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan proje kapsamında Seniha Muşkara ve psikolojik engelli Gülgün Yener’in elişleri sergilendi. 15 yaşında şizofreni hastalığına yakalanan Yener’in 3 yıldır devam ettiği halk eğitim merkezi kursları sonucunda yaptığı elişleri büyük ilgi gördü.

CENNET BİR KÖŞE; URLA

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu’nun da katıldığı sergi, Urla’nın tanıtımını içeren bir sinevizyon gösterisi ile başladı. Gösterimin ardından konuşan Başkan Karaosmanoğlu, cennetten bir köşe, bir doğa harikası olarak betimlediği Urla’nın, yurt dışından gelen misafirleriyle birlikte daha da renklendiğini dile getirdi. Sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle 15 yıldır Urla Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Selçuk Karaosmanoğlu, Urla’nın güzelliklerini koruma ve tanıtma konusunda yaptığı çalışmalar için Dostluk Derneği’ne teşekkürlerini sundu.

Her proje üyesinin kendi yaşadığı yerin özelliklerini bir sanatçı gözüyle tanıtacağı proje, yarımadanın ve Urla’nın yerel sanatçılarını tanıtmayı hedefliyor. Bu bağlamda Cuma Ocaklı ve Hasan Gürsoy gibi sanatçıların atölyelerini ziyaret edip, Urla’nın ve yarımadanın tarihi zenginliklerini ziyaret edecek olan grup, 31 Ekim tarihinde Urla’dan ayrılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER