Metropolis Spor Okulundan Yetişenler Kapışılıyor

Torbalı'da gençlere ve çocuklara yönelik spor faaliyetlerinde son zamanda büyük bir artış yaşanıyor. Bu artışın nedenlerinin altında özel spor okulları, okullar ve resmi kurumlara bağlı spor okulları yatıyor. Bu işi Torbalı’da en...

Metropolis Spor Okulundan Yetişenler Kapışılıyor
Torbalı'da gençlere ve çocuklara yönelik spor faaliyetlerinde son zamanda büyük bir artış yaşanıyor. Bu artışın nedenlerinin altında özel spor okulları, okullar ve resmi kurumlara bağlı spor okulları yatıyor. Bu işi Torbalı’da en ciddi yapan kurumlardan birisi de Metropolis Spor Okulu. 2005 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana sayısız öğrenciye çeşitli dallarda kurs veren Metropolis Spor Okulu’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Okul bünyesinde yetiştirilen öğrencilerin birçoğu hem eğitim gördükleri okulların spor takımlarında hem de çeşitli ilçelerin spor kulüplerinde forma giyme şansına sahip oluyor. Voleybol branşında yetişen birçok oyuncu şimdilerde Tirespor Voleybol Takımı’nda forma giyerek Torbalı’yı temsil ediyor. Okul düzenlediği kültürel ve sosyal etkinliklerle de adından sıkça söz ettiriyor.

TİRESPOR’A 10 OYUNCU

Voleybol dalında oldukça başarılı sporcular yetiştiren Metropolis Spor Okulunda haftanın üç günü voleybol kursları veriliyor. Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 16.30 ile 18.00 saatleri arasında voleybol kursları düzenleniyor. Kursların antrenörlüğünü ise Zafer Seber yapıyor. Muzaffer Kebabçıgil Koruluğu içerisinde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen çalışmalara ilgi oldukça yoğun. Kurslar iki grup halinde düzenleniyor. 12-15 yaş arası öğrenciler ve 15-19 yaş arası öğrenciler iki gruba ayrılarak çalışmalarını sürdürüyor. Metropolis Spor okulu öğrencilerinden 6 kız 4 erkek olmak üzere 10 oyuncu bu yıl Tirespor Voleybol takımına seçildi. Yetkililer performanstan oldukça memnun.

‘AMACIMIZA ULAŞTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ’

Torbalılı gençlerin bu ilçenin geleceği olduğunu belirten okul müdürü Mehmet Sinkil, bundan dolayı okul olarak büyük bir özveriyle çalıştıklarını söyleyerek, “Bünyemizde eğitim gören öğrencilerimizin birçoğu şuanda hem Tirespor Voleybol takımında hem de diğer ilçelerde bulunan çeşitli spor kulüplerinde forma giyiniyorlar. Bizlerin tek gayesi öğrencilerimizin spora yönelmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri, bunun için büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin bu çalışmalar sonucunda iyi yerlere geliyor olması bizi de mutlu ediyor. Spor okulumuzun kuruluşundaki amaçta buydu. Bunu başardığımız içinde gururluyuz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48