Gürkan'dan Halkevlerine Destek

İzmir Konak Halkevi'nin açılışı, siyaset dünyasının da birçok önemli ismini bir araya getirdi. Çiğli Halkevi Çocuk Korosu ve İzmir Müzisyenler Derneği Müzik grubunun şarkılarının söylendiği açılışta Gezi Parkı olaylarında hayatlarını...

Gürkan'dan Halkevlerine Destek
İzmir Konak Halkevi'nin açılışı, siyaset dünyasının da birçok önemli ismini bir araya getirdi. Çiğli Halkevi Çocuk Korosu ve İzmir Müzisyenler Derneği Müzik grubunun şarkılarının söylendiği açılışta Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybeden isimler için de sloganlar atıldı.

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy’un açılış konuşmasını yaptığı kutlamaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Erdal Aksünger, Hülya Özgüven, Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Alİ Engin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güzelbahçe Değişim Derneği Başkanı ve CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Gürkan, çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kutlama boyunca sol yumruğu havada slogan atan Güzelbahçe Değişim Derneği Başkanı ve CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Gürkan, katılımcıların siyasi coşkusuna ortak oldu. Tören bitiminde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın açılıştan ayrılırken uğurlayan Mustafa Gürkan, genel başkan yardımcısı ve diğer parti üyeleriyle biraraya geldi.

Gürkan, halkevlerinin önemine değinen bir de değerlendirmede bulundu. Konakta açılan halkevinin başarılı işlere imza atabileceğini söyleyen Gürkan “Halkevleri yakın siyasi tarihimize tanıklık etmiş bir sivil harekettir. Egemen güçlerin her türlü baskı ve faşist saldırılarına rağmen ayakta kalmayı başarması, arkasında bir halk desteği olduğunu gösteriyor. Faaliyet gösterdiği her yerde alternatif eğitimin, sanatın adı olmuştur. Yoksul insanların, ezilen insanların sesi olmuştur. Ülkedeki hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı halkın örgütlü gücü olmuştur. Halkevleri, ülkemizdeki demokrasi ve özgürlük mücadelesinin evi olmuştur. Halkevlerine omuz verelim, mücadeleyi yükseltelim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48