Fotoğrafta ‘engel Yok’

Zihinsel engelli Ali Şölçün Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde fotoğraflarını sergiledi. Şölçün’ün, fotoğraf sergisine ilgi büyük oldu.1978 yılında Ankara’da doğan Ali Şölçün’e 4 yaşında zihinsel engelli tanısı konuldu. Zihinsel...

Fotoğrafta ‘engel Yok’
Zihinsel engelli Ali Şölçün Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde fotoğraflarını sergiledi. Şölçün’ün, fotoğraf sergisine ilgi büyük oldu.

1978 yılında Ankara’da doğan Ali Şölçün’e 4 yaşında zihinsel engelli tanısı konuldu. Zihinsel engeli Ali Şölçün’ün hayata tutunmasına engel olmadı ve Şölçün, gerek sanat gerekse sportif alanlarda kendini geliştirerek pek çok ödül aldı.

Yüzme sporunda başarısını madalyaları ile kanıtlayan Şölçün atletizm, bisiklet, masa tenisi gibi sporlarla da ilgileniyor. Müzik ile de ilgilenen ve yeteneği olan Şölçün’ün hobileri arasında tiyatro, seyahat ve fotoğraf da yer alıyor. 2000 yılından bu yana fotoğraf ile ilgilenen Şölçün için fotoğrafın yeri ve zamanı yok. Kadrajı geniş olan Ali Şölçün’ün sergisi Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evinde 31 Ekim’e kadar sergilenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48