Demiryolları'nda "bayram" Alarmı!

Son dönemde kara ve havayolunun yanısıra, Ulaştırma Bakanlığı'nın yatırımları ile gözde ulaşım sistemi haline gelen demiryollarında yolcu sayıları hayli artınca, idare de Kurban Bayramı öncesi sıkıntı yaşanmaması için bazı tedbirler...

Demiryolları'nda
Son dönemde kara ve havayolunun yanısıra, Ulaştırma Bakanlığı'nın yatırımları ile gözde ulaşım sistemi haline gelen demiryollarında yolcu sayıları hayli artınca, idare de Kurban Bayramı öncesi sıkıntı yaşanmaması için bazı tedbirler aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi 3.Bölge Müdürlüğü, İzmir bağlantılı Ankara, Konya, Balıkesir, Bandırma, Alaşehir, Denizli ve Ödemiş hatlarında tren ve vagon sayılarını artırdı. TCDD 3.Bölge Müdürü Selim Koçbay, son dönemde yoğun yolcu talebi ile karşılaştıklarını, bu talebin 9 günlük bayram tatili süresince daha da artacağını dikkate alarak, bazı tedbirler aldıklarını ifade ederek, "Çok şükür halkımız artık demiryollarına da rağbet ediyor. Aslında ein güvenli yolculuk olan demiryollarımız, hükümetimizin yaptığı yatırımlarla gözde ulaşım sistemi haline geldi. Biz de vatandaşlarımızın sıkıntı çekmemesi için gerekli tedbirleri aldık. Herkese mutlu bayramlar diliyorum" dedi.

TCDD 3.Bölge Müdürlüğü'nün aldığı tedbirler çerçevesinde İzmir-Ankara arası sefer yapan Mavi Tren, İzmir-Konya arası sefer yapan Konya Mavi Treni, İzmir-Balıkesir-seferi yapan Ege ve Karesi Ekspresleri ile Bandırnma'ya giden 6 Eylül ve 17 Eylül ekspreslerine, İzmir-Uşak Bölgesel trenine, İzmir-Alaşehir Manisa bölgesel yolcu trenine vagon ilaveleri yapılarak yolcu kapasitesi artırıldı. İzmir-Denizli ve İzmir Ödemiş Bölgeisel trenleri ise 4 vagonlu 250 ylolcu kapasiteli mototren haüline getirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER