"cittaslow" Seferihisar'da Anı Evi Açıldı

İzmir'in Cittaslow (Sakinşehir) ünvanlı ilçesinde restore edilen eski bir binada kent belleği ve anı evi açıldı. Bir şahsa ait olan ve Belediye tarafından kiralanan tarihi binada ilçeye ait antika eşyalar, eski fotoğraflar sergilenirken yukarıdaki...

İzmir'in Cittaslow (Sakinşehir) ünvanlı ilçesinde restore edilen eski bir binada kent belleği ve anı evi açıldı. Bir şahsa ait olan ve Belediye tarafından kiralanan tarihi binada ilçeye ait antika eşyalar, eski fotoğraflar sergilenirken yukarıdaki odalarda da misafir ağırlanacak şekilde eski Seferihisar evleri dekoru ile pansiyon düzenlendi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından açılan anı evini açılışın ardından 500 kişi ziyaret etti. Bir tür müze niteliği taşıyan anı evi yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık olacak. Anı evinin bir bölümü de kafeterya olarak düzenlendi. Zamanla unutulan gelenek ve görenekleri tekrar canlandırmak gelecek nesillere aktarmak amaçlı açılan anı evi için vatandaşların evlerinde bir köşe de duran her türlü eski eşya ve belge bağışı bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48