Chpli Piriştina'dan "çok Amaçlı" Salon Sözü

CHP Buca Belediye Başkan aday adayı Levent Piriştina, birkaç mahalleyi kapsayan çok amaçlı salonların yapılmasını sağlayacağını söyledi. Piriştina, salonlarda nişan ve düğünler ile asker uğurlaması gibi özel günlerin dışında, sportif...

Chpli Piriştina'dan
CHP Buca Belediye Başkan aday adayı Levent Piriştina, birkaç mahalleyi kapsayan çok amaçlı salonların yapılmasını sağlayacağını söyledi. Piriştina, salonlarda nişan ve düğünler ile asker uğurlaması gibi özel günlerin dışında, sportif ve sanatsal etkinliklerin de yapılacağını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan aday adayı Levent Piriştina, Cumhuriyet Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu. Projeleri hakkında bilgi veren Levent Piriştina, birkaç mahalleyi kapsayan salonları yapılmasını sağlayacağını söyledi. Sokakta yapılan nişan, düğün, sünnet düğünü ve asker uğurlaması gibi özel günlerin çok amaçlı salonlarında yapılabileceğini kaydeden Piriştina, “Bu salonlar aynı zamanda sportif ve sanatsal etkinlikler de yapılacak. Öte yandan sivil toplum kuruluşlarının de çeşitli aktivite ve toplantıları da bu salonlar da gerçekleştirilecek” diye konuştu.

Buca’da sosyal donatı alanları eksikliğinin ciddi boyutta olduğunu belirten Levent Piriştina, “Üniversite kenti olan ve genç nüfusun yoğun yaşadığı kentte ne yazık ki spor tesislerimiz de yeterli değil” dedi. İlçede sporu hayat tarzı haline getirmeyi de amaçladığının altını çizen Piriştina şöyle devam etti: Spor, sağlıklı yaşamın anahtarıdır aynı zamanda. Amatör ya da profesyonel olarak sporla uğraşmanın dışında her yaştan insanın spor yapmasının önündeki engelleri kaldırmak gerekiyor. Çarpık kentleşme ve hızlı büyüme bu kültüre zarar verdi. Tüm spor dallarında yılda en azından 12 bin gencimize ücretsiz spor kursu vermeyi planlıyoruz. Her mahallede halkın kullanımına yönelik modern spor tesislerini büyük bir hızla hayata geçirmek istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48