Chp'den Alternatif 29 Ekim Kutlaması

CHP İzmir İl Teşkilatı, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda bir araya gelerek alternatif bir kutlama yaptı.Cumhuriyet Meydanı'nda bulanan Atatürk Anıtı'ndaki alternatif kutlamaya CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir...

Chp'den Alternatif 29 Ekim Kutlaması

CHP İzmir İl Teşkilatı, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda bir araya gelerek alternatif bir kutlama yaptı.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulanan Atatürk Anıtı'ndaki alternatif kutlamaya CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir milletvekilleri Hülya Güven, Mustafa Moroğlu, Erdal Aksünger, Alaattin Yüksel, CHP Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçelerin örgüt yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri de katıldı. CHP İl Başkanı Ali Engin, "İzmirliler, Mustafa Kemal’in askerleri” diyerek törene katılanlara seslendi. Engin, "5 yıldan beri milli bayramlarımızla ilgili yasaklamalar var, ama İzmirliler ve CHP’liler olarak bu yasakları tanımıyoruz, reddediyoruz. Çelenkleri koymaya, bayramları kutlamaya devam edeceğiz. Tüm İzmirliler ile birlikte andımızı okuyacağız. Andımız, Mustafa Kemal’in açtığı yolda ilerlemek, bir millet olmak, 10 yılda mucizeler yaratmak, hep birlikte mutlu mesut milletin andını okumak mı suç oldu?" diye sordu.

“BAŞÖRTÜLÜ BAŞÖRTÜSÜZ MİLYONLARCA KADININ PARTİSİYİZ”

Engin, partilerinin kimsenin inancı ya da başörtüsüyle bir sorunu olmadığını da vurgulayarak, “Biz 76 milyonun partisiyiz. Bu ülkedeki milyonlarca başörtülü ve başörtüsüz kadının partisiyiz. Biz her türlü inanca sahip insanın partisiyiz. Özgürce yaşanan bir Türkiye kurmak işçin mücadele eden bir partisiyiz. Bu and gerekirse dünyaya meydan okuma andıdır. Bizim kimsenin başörtüsüyle inancıyla sorunumuz yok. Laiklik olmadan demokrasi olmaz. Demokrasi olmadan cumhuriyet olmaz” dedi.

Tören CHP’lilerin andımızı okumak üzere alandan ayrılarak kutlamaya katılan halk ile birlikte Gündoğdu Meydanı’na yürüyüşü ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48