Buca’da Cumhuriyet’in 90.’ıncı Yıl Kutlamaları

Buca Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Buca Belediyesi önünden otobüs kaldırarak Bucalı vatandaşlarla birlikte Çevik Bir Meydanı’nda buluştu....

Buca’da Cumhuriyet’in 90.’ıncı Yıl Kutlamaları
Buca Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Buca Belediyesi önünden otobüs kaldırarak Bucalı vatandaşlarla birlikte Çevik Bir Meydanı’nda buluştu. Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu’nun da katıldığı resmi törenler Atatürk anıtına çelenkler konulmasıyla tamamlandı.

Alandan ayrılmayan yurttaşlar Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı eşi Oya Tatı, CHP İlçe Başkanı Bektaş Gül, MHP İlçe Başkanı Ali Karakuş ve sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve yurttaşlar ikinci bir tören yaptı.

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, yüzlerce yurttaşın katılım sağladığı çelenk merasiminin ardından Atatürk’ün mirası olarak kabul ettiği “Andımız”ı okudu.

Yüzlerce yurttaşla birlikte hep bir ağızdan andımızı okuyan Tatı, Cumhuriyet’in 90. yılını da kutladı. Buca olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90.’ıncı yılını çeşitli etkinliklerle de kutlayacağını dile getiren Tatı, vatandaşları bu akşam Buca Pazaryeri’nde Buca Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Halil Sezai ve Linet konserine davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48