Ali Talak: "çiğli'yi Ortak Akılla Yöneteceğiz"

CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, seçim çalışmaları kapsamında Cumhuriyet, Kaklıç, Sasalı, Evka-2, Ahmet Efendi ve Aydınlıkevler mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Muhtarlarla istişarede bulunan Talak, "Çiğli'yi ortak akıl...

Ali Talak:
CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, seçim çalışmaları kapsamında Cumhuriyet, Kaklıç, Sasalı, Evka-2, Ahmet Efendi ve Aydınlıkevler mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Muhtarlarla istişarede bulunan Talak, "Çiğli'yi ortak akıl yönetecek" dedi.

CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak deyim yerindeyse Çiğli'yi karış karı gezmeye devam ediyor. Bu bağlamda Cumhuriyet, Kaklıç, Sasalı, Evka-2, Ahmet Efendi ve Aydınlıkevler mahalle muhtarlıklarını ziyaret eden Talak, hem muhtarların sıkıntılarını dinledi hem de fikir alışverişinde bulundu.

ÇİĞLİ'DE HERKESİN YÜZÜ GÜLECEK"

Çiğli'yi ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Ali Talak, "Sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçları yerinde inceleyeceğiz. Ona göre hazırlık yapıyoruz. Çiğli'nin ortak akılla, muhtarlarla, mahalle temsilcileriyle, STK'larla, derneklerle güçbirliği yapılarak yönetilmeye ihtiyacı var. Bizim projelerimizle sosyal donatı ve yaşam merkezleriyle Çiğli'yi güzel günler bekliyor. Hep birlikte Çiğli'yi güzel bir noktaya taşıyacağız. Kimseyi ayırt etmeyeceğiz, derneklere yardım yapacağız. Biz ayağı yere sağlam basan projelerle geliyoruz. Yapılabilir projelerle geliyoruz. Söz verip yapamayacağımız işlerle değil. Mahalle olarak ayırmayacağız, projelerimizi Çiğli'nin geneline yayacağız" diye konuştu.

"ÇALIŞKAN BİR BAŞKANA İHTİYAÇ VAR"

"Sıkıntılarımız var ama çözülmeyecek sorunlar değil" diyen muhtarlar ise, "Sadece Çiğli'de çalışkan bir Baskan'a ihtiyacımız var" dedi. Ziyaret esnasında Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Dursun Ali Kazar, sıkıntılarının gençler arasında yaygın olan issizlik olduğunu, Kaklıç Mahalle Muhtarı Mehmet Aydoğdu ve Sasalı Merkez Mahalle Muhtarı Ahmet İzci İmar sıkıntılarını, Evka-2 Mahalle Muhtarı Narin Aydın sosyal yasam alanlarının olmadığını, Ahmet Efendi Mahalle Muhtarı Ferman Kaya spor alanları olmadığı için gençlerin madde bağımlılığına yöneldiğini ve Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Abdullah Gül ise birçok sıkıntıları olduğunu ancak en önemli sıkıntılarının üniversite kenti olma yolunda hızla ilerleyen Çiğli'nin öğrenci yurdu olmadığı için gelen öğrenci ve ailelerin sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

"MUTLU ÇİĞLİ İÇİN PROJELER GELİŞTİRDİK"

Muhtarları dikkatle dinleyen CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, "Birçok projemiz var. Herşeyden önce bizim sosyal dönüşüm projemiz var. Nedir bu sosyal dönüşüm projesi. Çiğli'de bir denge yakalayabilmek için hazırladığımız, issizlikten tutun da kadınların sıkıntılarına varıncaya kadar içerisinde Çiğlili vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak bir çalışmalar bütünüdür. Öncelikle Çiğli'ye bir meydan kazandıracağız. Kadınlara ev bütçelerine destek olmaları için meslek kursları açıp kadın kooperatifleri kuracağız. Gençler için spor aktivite alanları oluşturacağız. İşsizler için Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ile köprü olup onlara ara eleman sağlayacağız. İşsizliğe çözüm üreteceğiz. Yeşil alanları artıracağız, çay bahçeleri, sosyal donatı ve yaşam merkezleri, yaşlı bakım evleri ve öğrenci yurtları yapacağız. İmar sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızın imar sorununu çözeceğiz. Biz Çiğli'de kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Sıkıntılarını bizim sıkıntılarımız gibi çözeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48