Ak Parti’de Teşkilat Sözünü Söyledi

AK Parti İzmir Başkanlığı Yerel Yönetimler Temayül Yoklaması Pazar günü Karşıyaka Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Karşıyaka Arena’da gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri...

Ak Parti’de Teşkilat Sözünü Söyledi
AK Parti İzmir Başkanlığı Yerel Yönetimler Temayül Yoklaması Pazar günü Karşıyaka Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Karşıyaka Arena’da gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop başkanlık etti.

Şentop’a genel merkez görevlisi olarak AK Parti MKYK Üyesi Emine Çift, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Fatma Berber Aytan ve Genel Merkez Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı Nurettin Çelik eşlik etti.

Yoğun katılıma sahne olan temayül yoklamasında, partililer kendilerine verilen formlara Büyükşehir ve bağlı bulundukları ilçelerin belediye başkan adaylıkları için ikişer isim yazdı. Temayül yoklaması saat 10:00’da başlayıp 16:00’da bitti. Salonda toplamda 40 sandık kurulurken her sandıkta 3’er isim görev yaptı.

ŞENTOP’TAN TEŞKİLATA TEŞEKKÜR

Temayül yoklaması ile ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, teşkilatın gösterdiği olgunluğa teşekkür etti.

Organizasyonun mükemmel geçtiğini belirten Şentop, “AK Parti olarak, İzmir’de teşkilat temayülünü tamamlamış bulunuyoruz. Teşkilatlarımızın büyük bir alaka gösterdiği temayül yoklaması, birlik ve beraberlikle bir şölen havasında geçmiştir. Teşkilat mensuplarımız büyük bir sabır ve olgunlukla görüşlerini açıklamışlardır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yüzde 82,1 katılım oranı gerçekleşirken, ilçe belediye başkanlıkları için ise yüzde 75 katılım oranı gerçekleşmiştir. Bu kadar kısa zamanda, böyle büyük bir organizasyonu gerçekleştirmek her teşkilata nasip olmaz. Başta İzmir İl Başkanımız Ömer Cihat Akay olmak üzere, yakın çalışma arkadaşlarına, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, kısacası AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın fedakar mensuplarının hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48