Kurban Pazarında Sahte Para Uyarısı

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesiEmniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi hayvan satıcılarını sahte paraya karşı uyardı.İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelindeki hayvan pazarlarında sahte para alarmı...

Kurban Pazarında Sahte Para Uyarısı
Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesiEmniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi hayvan satıcılarını sahte paraya karşı uyardı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelindeki hayvan pazarlarında sahte para alarmı verdi. Olası sahte para dolandırıcılığına karşı tedbir alan polis, köylerden ilçe merkezine gelerek hayvan pazarında kurbanlık satışı yapan vatandaşları tek tek uyardı.

Banknotun sahte olduğundan şüphelenilmesi durumlarda, banknotu geri iade etmek ya da elden çıkartarak suça ortak olma yerine hızlı bir şekilde polise ya da jandarmaya haber verilmesini isteyen ekipler, konuyla ilgili 155 Polis İmdat ya da 156 jandarma ihbar hatlarını arayarak ihbarda bulunulabileceğini vurguladı.

Bayram Öncesi Hayvan Pazarı Hareketlendi

Şarkikaraağaç'ta Kurban Bayramı'na bir gün kala kala hayvan pazarında kurbanlık koyun, dana satışlarında artış yaşandı.

Hayvan pazarında kurbanlık koyun satıcıları, bu yıl kurbanlık koyun ve dana fiyatlarının geçen seneye oranda daha pahalı olmasına rağmen satış yaptıklarını söyledi.

Satıcılar "Geçen yıl 450- 500 lira olan Kurbanlık koyun fiyatları bu yıl 680-750 liraya arasında satıyoruz. Geçen yıl Bin 500 ile 2 bin 500 arasında değişen dana fiyatları bu yıl 2 bin ile 5 bin lira arasında değişiyor. Fiyatlarında artış olmasına rağmen vatandaş kurbanlıklara rağbet gösteriyor. Son gün olmasına rağmen artar yoğunluktan memnunuz. Ancak yine de beklediğimiz satışları gerçekleştiremedik. Umudumuzu son güne bıraktık." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48