Hatay’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay Valiliği tarafından resepsiyon verildi.Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz tarafından verilen resepsiyona Garnizon Komutanı Hasan Polat, İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit, Antakya Belediye...

Hatay’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay Valiliği tarafından resepsiyon verildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz tarafından verilen resepsiyona Garnizon Komutanı Hasan Polat, İl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit, Antakya Belediye Başkanvekili Serdar Güven, kurum müdürleri, semavi din temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Lekesiz Antakya Savon Otel’de düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, bugün herkesin Türkiye Cumhuriyeti'nin çatısı altında sağlam temelli bir geleceğe doğru ilerlemenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Lekesiz, “Daha güzel yarınlar için hayatın her alanında, sevginin, barışın ve hoşgörünün yüceltmesi millete, devlete ve demokrasiye olan inancın her şartta korunması gerektiğin belirterek, Hatay'ın farklı görüş, düşüncelerin, inanç ve geleneklerin yüzyıllardır barış içinde yaşamasının en güzel örneklerini sergilediğini vurguladı.

Vali Lekesiz, konuşmasının ardından protokol üyeleri ve şehit yakınlarıyla Cumhuriyet'in 90. yılı dolayısıyla pasta kesti. Lekesiz kesilen pastadan şehit yakınlarına ikram etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48