Dörtyol Kaymakamı H.hasan Özyiğit İskenderun'a Atandı

Hatay'ın Dörtyol İlçe Kaymakamı H. Hasan Özyiğit İskenderun'a atandı.Ağustos ayında onaylanan Valiler ve Mülki Amirler Kararnamesiyle İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su'nun Düzce’ye vali olarak atanmasının ardından bir süredir vekaleten...

Dörtyol Kaymakamı H.hasan Özyiğit İskenderun'a Atandı
Hatay'ın Dörtyol İlçe Kaymakamı H. Hasan Özyiğit İskenderun'a atandı.

Ağustos ayında onaylanan Valiler ve Mülki Amirler Kararnamesiyle İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su'nun Düzce’ye vali olarak atanmasının ardından bir süredir vekaleten yürütülen İskenderun'a ara kararname ile Dörtyol kaymakamlığı görevini yürüten H. Hasan Özyiğit atandı.

Kaymakam Özyiğit, 1964 yılında Ankara’nın Haymana ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Haymana’da tamamladıktan sonra, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1 Ekim 1987 tarihinde Kayseri Valiliğine Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Karabük Eflani Kaymakamlığı, Muş Korkut Kaymakamlığı, Karaman Ermenek Kaymakamlığı, Sivas Divriği Kaymakamlığı, Antalya Korkuteli Kaymakamlığı, Ankara Çamlıdere Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2005 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü.

10 Ağustos 2010 tarihinde itibaren Dörtyol Kaymakamlığı görevine yürüten Kaymakam H.Hasan Özyiğit, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce biliyor.

Dörtyol Kaymakamlığına ise Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekterliği görevini sürdüren Recep Soytürk atandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48