Yardımcıoğlu’ndan Çağlayancerit Ziyareti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, bir dizi ziyaret için gittiği Çağlayancerit’te, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun ve Çağlayancerit Kaymakam Vekili Özgür İşçimen’i makamında ziyaret ederek ilçe esnafının sorunlarını dinledi.

Yardımcıoğlu’ndan Çağlayancerit Ziyareti

 

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu’nun Çağlayancerit ziyaretine; BBP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Bilal Odunkıran, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Ali Çavuş Gelir, BBP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Oktay Yeniceli, BBP Türkoğlu İlçe Başkanı Emre Kıllıoğlu ve Alperen Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Akif Gelir eşlik etti.

Çağlayancerit’te ilk olarak BBP’nin şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu anısına yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Camii’ni gezen Yardımcıoğlu, İstiklal Mahallesi Muhtarı Salman Dolgun’u, muhtarlık binasında ziyaret ederek muhtarlık çalışmaları hakkın bilgi aldı.

Yardımcıoğlu başkanlığındaki BBP heyetinin bir sonraki durağı ise Çağlayancerit Belediyesi oldu. Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’u makamında ziyaret eden Yardımcıoğlu, ilçenin en büyük camisi olarak ibadete açılan Muhsin Yazıcıoğlu Camii hakkında bilgi aldı..

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının, ilçenin en büyük camisinde yaşattıkları için duyduğu memnuniyeti dile getiren Yardımcıoğlu, “Muhsin Yazıcıoğlu Camiinin yapımı için fikir beyan edenden ibadete açılana kadar emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, Allah gani gani rahmet eylesin, Türk - İslam ülküsüyle yaşamış ve bu ülküyü hayatının düsturu haline getirmiş büyük bir liderdi. Siyasi hayatı boyunca sürekli mazlumun yanında yer aldı, mazlumun sesi oldu. Yaşamından ders çıkarmayanlar, şehit olduğunda hayatlarının dersini aldılar” dedi.

“YAZICIOĞLU’NUN BU DÜNYADAKİ SON DURAĞI ÇAĞLAYANCERİT OLDU!”

Yazıcıoğlu’nun Çağlayancerit’te yaptığı son konuşmasının bir veda konuşması olarak yorumlandığına dikkat çeken Yardımcıoğlu, şöyle konuştu: “O konuşma insanlığa verilmiş en büyük nasihatti. Rahmetli, milletim diyerek, milleti için can verdi. Bizlere de kutlu bir dava miras bıraktı. Şehit liderimizin bu dünyadaki son durağı Çağlayancerit oldu. Çağlayancerit için Çağlayanceritliler için buradaydı. Bu nedenle gerek bir Kahramanmaraş evladı olarak gerekse Büyük Birlik Partisi camiası nezdinde, Çağlayancerit bizim en kıymetli ilçelerimizden birisi. Biz, Çağlayancerit’i şehit liderimizin emaneti olarak görüyoruz. O yüzden bu güzel ilçemizin her yönden gelişmesini can-ı gönülden istiyoruz.”

“ÜRETİM, ÇAĞIMIZIN EKONOMİ SİSTEMİNİN OLMAZSA OLMAZI”

Çağlayancerit ekonomisinin de konuşulduğu ziyarette, BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, özel sektörün önemine değinerek; Çağlayancerit’in dışarıdan gelen yatırımcılara ihtiyacı olduğunu ifade etti. Çağlayancerit’te iş gücü sorununun olmadığını aktaran Yardımcıoğlu, ilçenin binlerce istihdama ev sahipliği yapabilecek sanayi kuruluşlarına ihtiyacı olduğunu belirtti. Konuşmasında üretim vurgusu yapan Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Çağlayancerit gibi zorlu coğrafi koşuları bulunan kırsal kesimlerimizin, sahip olduğu potansiyele göre belirli sektörlere yönelmesi gerekiyor. Üretim, çağımızın ekonomi sisteminin olmazsa olmazı. Neyi üretebiliyorsak onu üretmeliyiz. Ama bu üretimi, sanayileştirmeli, katma değerinden de bu coğrafyanın faydalanmasını sağlamalıyız.”

SARIALTUN: ÇAĞLAYANCERİT CEVİZİ YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURACAK!

BBP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, Merhum Lider Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarına rahmet diledi. Yazıcıoğlu’nun Çağlayancerit’e gelen ilk ve son genel başkan olduğunu belirten Sarıaltun, Çağlayancerit’te, Muhsin Yazıcıoğlu adını yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Çağlayancerit’te yerel yönetimler ve devlet yatırımları hakkında da bilgiler veren Başkan Sarıaltun, şunları söyledi: “Çağlayanceritli vatandaşlarımız daha çok sezonluk işlerde çalışarak geçimlerini sağlıyorlar. Yazları tarım ve inşaat işçiliği için başka şehirlere gidiyorlar. Diğer taraftan taşımalı sistemle Kahramanmaraş şehir merkezindeki fabrikalarda çalışan işçilerimiz var. Bu işçilerimiz sekiz saat mesai yaparken yaklaşık dört saat de yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar. Biz de Çağlayancerit Belediyesi olarak bir taraftan Çağlayancerit’i Kahramanmaraş’a daha da yaklaştıracak yol projeleri üzerinde çalışırken bir taraftan da bölgenin marka ürünlerini işleyerek yeni istihdam alanları oluşturmak istiyoruz. Bununla ilgili ilçemizde bir ceviz işleme ve paketleme tesisi düşündük ve bu projemizi hayata geçirmek istiyoruz.”

Ziyarette Başkan Sarıaltun, Yardımcıoğlu ve ekibine Çağlayancerit Cevizi takdim etti.

Çağlayancerit Belediyesi’nden sonra Çağlayancerit Kaymakam Vekili Özgür İşçimen’i ziyaret eden heyet, yaklaşık üç hafta önce görevlendirilen İşçimen’e hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Çağlayancerit’te pandeminin son durumu hakkında bilgi alan heyet İşçimen’e yeni görevinde başarılar diledi.

Çağlayancerit’teki mesailerini esnaf ziyaretiyle sürdüren Yardımcıoğlu başkanlığındaki heyet, vatandaş ve esnafın sorunlarını dinledi.

BBP’li heyetin Çağlayancerit ziyareti, Muhsin Yazıcıoğlu Camii’ndeki ikindi namazıyla son buldu.

 

 

 

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 11:12

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48