TÜNEL KAVŞAKTA İLK KAZMA :) VURULDU...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç beraberindeki ekip ile Ulucami Tünel Kavşak çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜNEL KAVŞAKTA İLK KAZMA :) VURULDU...
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç beraberindeki ekip ile Ulucami Tünel Kavşak çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Şehir merkezinde bir çok yerde trafiğin tıkandığını, bunlardan en önemlilerinden birinin de Ulucami Tünel Kavşağı olduğunu söyleyen Erkoç: "Ulaşımda en çok tıkanmaların olduğu Ulucami Tünel Kavşak çalışmalarımız başladı. Buranın trafiğindeki kördüğümü çözeceğiz. Köprülü kavşak yapımı sırasında aynı zamanda derelerin ıslahını yaparak olası bir soruna karşı önlem almış oluyoruz, hem de yapılacak tünel kavşakla trafiğimizi rahatlatmış olacağız" diye konuştu.

Tünel kavşak projelerinin devam edeceğine dikkat çeken Başkan Erkoç: “Şehir merkezinde trafiğin sıkıştığı alanların tamamında tünel kavşaklar yaparak trafiğimizi rahatlatacağız" dedi.

Tüm kavşak projelerinin avam proje olarak hazır olduğunu için biraz gecikmeler oldu diyen Erkoç: Avam projelerin uygulama projesine dönüşmesi gerekiyordu. Bunları yaptık. Projelerimizi yaparken de şehrimizin engebeli olduğu için projelerimiz mimari, statik ve mekanik gibi birçok alanı kapsadığı için fazla zaman aldı. Bu yıl Kahramanmaraş’ın her tarafında şantiye olan bir şehir olacak" dedi.

Nisan ayında çok önemli bir ihale daha olacağını söyleyen Başkan Erkoç: "17 Nisan’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla beraber arıtma tesisimizin ihalesini yapacağız. IPA kapsamında yapacağımız arıtma tesisimiz, belediyemize fazlaca bir maliyet getirmeden yaklaşık yüzde 90’ı hibe olarak yapılacak. Arıtma tesisimizin yapılmasının ardından Aksu Nehrimizi ve Sır Barajımızı kurtaracağız” diye konuştu.

Halkımız için çok da anlamlı olmayan sanayi kavşağından sonra bu güzel şehrimiz için başlangıç olan Ulucami Tünel Kavşağını diğer kavşak ve köprülerin izlemesi temennisinde bulunuyoruz. Özellikle yine şekerdere trafiğini rahatlatacak ve trafik akışını hızlandıracak tekke köprülü kavşağı ile emniyet müdürlüğü kavşağının da bir an önce başlatılması gerekmektedir.

Ayrıca Başkan Erkoç'un seçim beyannamesinde yayınladığı yayla turizmine yönelik projelerinin de bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda ilimizin ve bölgemizin en

Atasehir Cilingir

büyük yayla turizmi kapasitesine sahip Başkonuş Yaylasının da daha yararlı hale gelebilmesi ve ilimizin turizm gelirlerinin artışına katkı sağlayabilmesi için Yeniyapan Mahallesi ile Demrek Mahallesi arasında yapılacak olan köprünün de bir an önce yapılması bölge halkı ve yayla havasını yaşacak olanları rahatlatacaktır.

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 23:05

Veli KORKMAZ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48