SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ

Merdan Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” sloganıyla Kan Bağışı Kampanyası Başlattı.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ
 Kahramanmaraş’ta çeşitli alanlarda faaliyet yürüten Merdan Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği birçok faaliyetinde proje ortağı olan Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ile ortaklaşa başlattığı  “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” temalı “Kan Bağışı” kampanyasına üye, gönüllü ve izcilerin yanı sıra tüm Kahramanmaraş halkını destek vermeye davet ediyor.

 

 

Merdan Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet PAK yaptığı açıklamada; “Yürüttüğü diğer insani yardım çalışmalarının yanı sıra ülkemizin kan ihtiyacının tamamını gönüllülerden karşılamaya çalışan Kızılay, yaşanan salgın hastalık süreci ve kış koşulları nedeniyle azalan kan stokları için zaman zaman Kan Bağışı çağrısı yapmaktadır.

 

Birçok vatandaşımız belki bireysel olarak kan bağışı yapıyor. Fakat bizler biliyoruz ki; içerisinde bulunduğumuz salgın hastalık dolayısı ile her zamankinden daha çok kan ihtiyacı olmasına rağmen, kan bağışında ve stoklarında ciddi oranda azalma yaşanıyor, bu vesile ile Kızılay zaman zaman Kan bağışı çağrısı yapıyor.

 

İçerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde bizler de paydaş iki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak bu yıl 9 uncusu düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının konusu olan “Sağlıklı Yaşam” çerçevesinde tüm Kahramanmaraş halkını “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” diyerek Kan Bağışı yapmaya davet ediyoruz.

 

Bizler, Merdan Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği ve Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak üye, gönüllü ve izcilerimizle 15 Ocak Cuma günü saat 16.00 da Onikişubat ilçemizde bulunan Kahramanmaraş Kan Merkezi’nde olacağız, çağrımızı alan tüm halkımızı bu zor günlerde Kızılay’ımızın yanında olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 14:33

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48