Milli Mücadelenin 101. Yılında 12 Şubat Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Milli Mücadelenin 101. Yılında 12 Şubat Kurtuluş Haftası Etkinlikleri lansmanında konuşan Başkan Güngör, “Bu yıl etkinliklerimizi ‘İstiklal İlham Verir’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Milli Mücadelenin 101. Yılında 12 Şubat Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Başlıyor

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Milli Mücadelenin 101. Yılı’nda gerçekleştirilecek 12 Şubat Kurtuluş Haftası Etkinlikleri tanıtım toplantısında katıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programda Başkan Güngör’ün yanı sıra, Vali Ömer Faruk Coşkun, ilçe belediyeleri, il müdürleri ile basın mensupları yer aldı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen etkinliklerin gösterimiyle başlayan programda Kültür Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Duran Doğan, 12 Şubat Kurtuluş Haftası Etkinlikleri programını açıkladı. Ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, etkinlikleri pandemi şartları dikkate alınarak gerçekleştirileceğini belirtti.

 

12 Şubat Kurtuluş Haftası

Başkan Güngör, “Milli mücadelemizde Kahramanmaraş’ımız öncü şehir. Kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bize bırakan ecdadımız, şehitlerimiz ve gazilerimize minnet ve şükran duyuyoruz. Programlarımızı “Kurtuluş Haftası” konseptiyle gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz sene düzenlediğimiz etkinliklerimiz, Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ve misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleşmişti. Topraklarımızın işgal edildiği ve ordumuzun lağvedildiği 1918 Mondros Mütarekesi anlaşmasından sonra, bağımsızlık ateşi Kahramanmaraş’ımızda yakılmış ve yurdun yeniden özgürlüğüne kavuşması için bu toprakların Kahraman insanları canla başla mücadele vermiştir. Bu kahramanlığın bir nişanesi olarak İstiklal Madalyamız bir kişiye değil, tüm Kahramanmaraş’a verilmiştir. Bizler de bir asır sonra bu kurtuluşumuzu pandemi nedeniyle oluşan kısıtlılıkları da dikkate alarak düzenlediğimiz etkinliklerle yeniden yad edip, kutlayacağız” diye konuştu.

 

Pandemi Sürecine Uygun

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı açıklamada: “Bizler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz, Valiliğimiz ve diğer kamu kurumlarının koordinasyonuyla inşallah şehrimizin kurtuluşunu en güzel şekilde kutlayacağız. Tabii yaşanan pandemi sebebiyle oluşan kısıtlılıkları da göz önünde bulundurarak, etkinliklerimizi değerlendirerek oluşturduk. Bu vesileyle Kahramanmaraş’ımızın kurtuluşunu kutluyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi. Vali Coşkun’un konuşmalarının ardından protokol üyeleri günün anısına yöresel kıyafetli çocuklarla fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 

 

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 10:53

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48