MARAŞFED: YENİKAPI DA KAHRAMANMARAŞ KONUŞULDU

İstanbul Yenikapı da kardeş şehir Trabzon Tanıtım Günlerine katılan Kahramanmaraş ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

MARAŞFED: YENİKAPI DA KAHRAMANMARAŞ KONUŞULDU

İstanbul da faaliyet gösteren MARAŞFED kardeş şehir Trabzon Dernekleri Federasyonu TDF tarafından Yenikapı da düzenlenen TRABZON TANITIM GÜNLERİ etkinliğinde işbirliği yaparak kardeş şehir Kahramanmaraş onur konuğu oldu.

“Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi MARAŞFED ile birlikte stant açarak şehrimizi tanıttı”

Önceki gün MARAŞFED genel merkezinde Maraş Basın Eyüp Kadir Kılcı olarak ziyaret ettiğimiz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Kurucu Başkanı Uğur YİNANÇ fuarı değerlendirdi. Başkan YİNANÇ yaptığı açıklamada; İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen Trabzon günlerine İlçe belediye başkanları tam kadro katılırken Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ziyaret etti. Kahramanmaraş Standı tanıtım günlerinin en gözdesiydi. MARAŞFED olarak dondurma ikramında bulunurken KMBB Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı coğrafi işaret tescilli yöresel ikramlarda bulundu dedi. Tanıtım Günleri yöresel ürünlerin ve yeme içme bölümünün olduğu alanda MARAŞFED Yöresel Ürünler satış noktası açarak şehrimin yöresel ürünlerine ziyaretçilerin ulaşmasını sağladık, dedi.

“MARAŞFED Başkanı Uğur YİNANÇ Karadeniz Bölgesi CİPS Tarhanayı çok sevdi. Karadeniz bölgesi aktar ve baharatçıları tarhana ile tanıştırılmalı”

Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu olarak kardeş şehir TRABZON Tanıtım Günlerinde memleketimiz Kahramanmaraş’ı Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte tanıttık. Federasyon üyesi dernek başkanlarımız ve yönetim kurulları, delegelerimiz yoğun ilgi görmemize emek verdi. Başta TRABZON Dernekleri Federasyonu Başkanımız İsmail Şatıroğlu’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e bizleri yalnız bırakmayan Trabzon’dan ve İstanbul’dan katılan ilçe belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a Mhp Grup Başkanvekili Celal Adan’a tüm siyasi parti ve stk temsilcileriyle birlikte Trabzon ve Kahramanmaraş halkının yanında tüm katılımcılara teşekkür ederiz, dedi.

Başkan YİNANÇ bu sene pandemi olmasına rağmen etkinlikte gördük ki seneye kısmet olursa hedeflediğimiz tarihi olması halinde Kahramanmaraş Tanıtım Günleri için Yenikapı da olmayı hedefliyoruz.

Saygılarımızla,

Maraş Basın Eyüp Kadir Kılcı

0505 330 65 32

yerelmuhabir@gmail.com

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48