Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyetinin yeni bürosu hizmete açıldı!

20 Eylül’de yapılan olağanüstü kongreyle 3 aday arasından Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti başkanlık görevine seçilen Serkan Ercüment Kuzu seçimde verdiği vaatlerini yerine getirmeye başladı.

Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyetinin yeni bürosu hizmete açıldı!

Bu kapsamda Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni bürosu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, SGK il müdür Harun Akbalaban, Ak Parti il başkanı avukat Fırat Görgel, Ak Parti onikişubat ilçe başkanı Mücahit Kara, Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Şahin Avşaroğlu,  İYİ parti il başkanı avukat Ahmet Çabukel, İYİ parti onikişubat ilçe başkanı Doğan Murat Kılıç, CHP İl Başkanı Esat Şengül, CHP Dulkadiroğlu ilçe başkanı avukat Mehmet Çarman, Baro başkanı M. Burak Gül, Onikişubat muhtarları derneği başkanı Ramazan Gürbak, Dulkadiroğlu muhtarları derneği başkanı Resul Arslanhan, Kahramanmaraş gastronomi derneği başkanı Gökhan Büyükdereli, Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver Gökşen, Tema vakfı Kahramanmaraş Şube başkanı Abdurrahman Akbolat, Kahramanmaraş Kabzımallar ve Komisyoncular odası başkanı Halit Orhan, Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve üyeleri, kentte görev yapan basın mensupları, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Açılış saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“Şehrimizde bir ilki gerçekleştirdik”

Sonrasında cemiyet başkanı, Serkan Ercüment Kuzu selamlama konuşmasında, “Bugün bizim için anlamlı bir gün, şehrimizde ilk defa gazeteciler cemiyetinin bir binası oldu. Bunu hizmete açmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Ben Kıbrıs gazisi Abdullah Kuzu’nun oğluyum. Babamı geçen yıl 30 Ekim tarihinde kaybetmiştik. Babamda mücadeleci bir insandı, bende onu örnek alarak çalışmalarıma devam ediyorum. Bu değerli ve anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. ”dedi.

“Yeni yönetime başarılar diliyorum”

Sonrasında ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise, her meslekte olduğu gibi meslek yapılanmalarının anlamlı olduğunu düşünüyorum. Gazeteciler cemiyetimizin yeni yönetimine başarılar diliyorum. İnşallah daha güzel işlere imza atarlar. Şehrimiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ”diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış töreninde kurdele kesimi gerçekleştirildi.

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48