DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI'NDAN KAN BAĞIŞI

COVİD-19 tedbirleri nedeniyle azalan kan stoklarına destek olmak amacıyla Deva Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı kurucu üyeleri Türk Kızılayına kan bağışı desteğinde bulundu.

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI'NDAN KAN BAĞIŞI
 

Kovid-19  şartları nedeni ile kan bağışı sayılarında ciddi oranda düşüş görüldüğünü söyleyen Deva Partisi Kurucu İl Başkanı Uzm.Dr.İrfan Karatutlu, bu anlamla biz de yönetim kurulu olarak Kızılay'a kan bağışında bulunarak toplumsal bilinç oluşturmak istediklerini söyledi.

Düzenlenen kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan Deva Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Uzm.Dr.İrfan Karatutlu:  “Ülkemizde kan bağışı bilincinin gelişmesi ve düşen kan bağış stoklarının yeniden yükselmesi büyük önem taşımaktadır. Bir hasta veya yaralıyı acil durumda verilecek kan değil, daha önce verilmiş, testleri yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş kan kurtarabilecektir. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür  Kahramanmaraş Deva ailesi olarak bu zor günlerde, halkımıza kanlarımızla da Deva olmak istedik. Şehrimizin kan stoklarının azaldığını biliyoruz ve herkesi bu duyarlılığa sahip çıkmaya çağırıyoruz. Millet bizden DEVA bekliyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 11:36

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER