ÇAKIROĞLU DERNEĞİ’NDEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak'tan Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

ÇAKIROĞLU DERNEĞİ’NDEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

            Kamalak mesajında; “ Sevgili kardeşlerim, barış ve esenlik dini olan yüce dinimiz İslam’ın biz Müslümanlara hediye ettiği iki büyük sevinç gününden biri olan Kurban Bayramını idrak etmek üzereyiz. İnsanlığın atası Hz. İbrahim’in (as) sadakati ve Hz. İsmail’in (as) teslimiyetinin bir nişanesi olan Kurban Bayramı, bu sadakat ve teslimiyet şuuruyla yüce Allah'a (cc) kulluğumuzu beyan etmek ve ona olan kurbiyyettimizi artırmak amacıyla kurbanlarımızı arz ettiğimiz müstesna günlerdir.

            Rabbimize arz edeceğimiz bu kurbanlar, fert olarak her birimizin ruh dünyasında sadakat ve teslimiyet şuurunun güçlenmesine katkı sağlayacağı gibi toplum içerisinde bir arada yaşadığımız, aynı havayı teneffüs ettiğimiz diğer kardeşlerimizle aramızdaki dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik şuuruna da katkı sağlayacaktır. Ülkemiz ve Dünya Müslümanları üzerinde türlü oyunların oynandığı bu günlerde, dostluk ve kardeşlik çatısı altında birleşmenin önemini daha iyi kavramaktayız.

            Kurban Bayramı vesilesi ile tüm kardeşlerimizin Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, Rabbimize arz edeceğimiz kurbanlarımızın kabul edilmesini, bu kurbanlarımızın yüce yaratıcımız Allah’a (cc) yakınlaşmamıza, sadakat ve teslimiyet şuurumuzun pekişmesine katkı sağlamasını, dünyamızı sarsan salgın hastalıktan bir an önce kurtulmamızı, ayrıca bu bayramın barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe vesile olmasını yüce Rabbimizden temenni ve niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 10:47

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER