ARAMA KURTARMA EĞİTİMLERİ VE TATBİKATI PAZARCIK'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kahramanmaraş Afet İl Müdürlüğü (AFAD) iş birliği ile Pazarcık'ta arama kurtarma eğitimi ve tatbikatlar gerçekleştirilmiştir. Konuyla ilgili haber metni ve fotoğraflar aşağıda yer almaktadır. Yayınlamanızı rica eder, işlerinizde kolaylıklar dileriz.

ARAMA KURTARMA EĞİTİMLERİ VE TATBİKATI PAZARCIK'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Sivil Savunma Birimimiz ve Kahramanmaraş Afet İl Müdürlüğü (AFAD) iş birliği ile Pazarcık'ta arama kurtarma eğitimi ve tatbikatlar gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her ilimizde oluşturulması istenen MEB Arama Kurtarma Birliği (AKUB) kapsamında Pazarcık ilçesinde 24 gönüllü öğretmenimizin oluşturduğu ekibimizin 32 saatlik arama kurtarma eğitimi tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde AFAD İl Müdürlüğü arama kurtarma teknisyenleri ile koordineli olarak Pazarcık ilçemizde daha önce 10 saatlik arama kurtarma eğitimi yapılmıştı. Bu eğitimler neticesinde gönüllülük esasına dayalı tespit edilen öğretmen ve personelden oluşan 24 kişilik MEB Pazarcık AKUB ekibimiz ile 32 saatlik arama kurtarma eğitimi sonunda tatbikat gerçekleştirilerek eğitimler tamamlandı.

Daha önce de merkez ilçelerimiz Onikişubat ve Dulkadiroğlu'nda MEB AKUB ekiplerimiz oluşturulmuştu.

Maraş Haber (Marashaber.com.tr)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 09:55

Mehmet Burak ETKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER