Gümüşhane’de Çevre Konulu Panel

Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) tarafından Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda “Çevre” konulu panel düzenlendi.Panele, GÜDAK Yöneticileri Vehbi Yalçın, Gümüşhane TEMA Vakfı Başkanı Yusuf...

Gümüşhane’de Çevre Konulu Panel
Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) tarafından Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda “Çevre” konulu panel düzenlendi.

Panele, GÜDAK Yöneticileri Vehbi Yalçın, Gümüşhane TEMA Vakfı Başkanı Yusuf Oral, Gümüşhane TEMA Vakfı üyeleri ve konuşmacı olarak da KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Şahin katıldı.

Ekosistem hakkında dinleyicilere sunum yapan Şahin, her geçen gün ekosistemin kirlendiği konusuna vurgu yaparak insanların dünyada adım atılacak yer bırakmadığını ve artık Ay’a otel yapma aşamasında olduklarını ifade etti. Şahin, ekosisteme sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Ekolojiyi bilmeyen insandan yönetici olmayacağını ifade eden Şahin, “Ben, aslında öğrencilerime ekolojiyi bilmeyenden eş dahi olmaz diyorum. Bir insan neyi yönettiğini bilmelidir. İnsan, bulunduğu yerin canlı ve cansız kaynaklarını yönetiyor. Amerika’nın Libya’ya demokrasiyi götürdüğüne inanıyor musunuz? Libya’nın orada canlı ve cansız bütün kaynakları yürüttüğünün farkında olduğu için Amerika oraya gitti.” dedi.

Panelin sonunda Prof. Dr. Bülent Şahin’e teşekkür edilerek plaketi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48