Giresun’da “andımız” Eylemi

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Gençlik Kolları, Atatürk Meydanı’nda toplanarak andımızı okudu.Bu akşam Atatürk Meydanı’nda toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Gençlik Kolları üyeleri ile az sayıda...

Giresun’da “andımız” Eylemi
Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Gençlik Kolları, Atatürk Meydanı’nda toplanarak andımızı okudu.

Bu akşam Atatürk Meydanı’nda toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Gençlik Kolları üyeleri ile az sayıda vatandaş Atatürk ve Türk bayrağının yanı sıra dövizlerle demokratikleşme paketinde yer alarak kaldırılan “andımızı” protesto etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Üyesi Orhan Tahir Hekin, yaptığı basın açıklamasında, Avrupa Birliği ve ABD’nin istekleri doğrultusunda hazırlanıp önümüze sunulan ve kabul ettirilmeye çalışılan ”demokratikleşme paketi”ulusal benliğimize yapılan en açık saldırılardan sadece bir tanesi olduğunu belirtti.

Hekin, ”Bugün andımızın kaldırılması maddesininde içinde bulunduğu ”Demokratikleşme Paketi” bize Osmanlının çöküşünü hızlandıran ıslahat ve tanzimat fermanını hatırlatmaktadır. Bugün Anadolu ve Ortadoğu üzerinde kirli hesapları olan emperyalist ülkelerin önündeki en büyük engellerden bir tanesi Atatürk ve onun kurduğu Türkiye Cumhuriyetidir. Bu paketi hazırlayanlar”andımız”daki Türk ve Atatürk sözcüklerinin asla ırkçılık ifade etmediğini, Atatürk ulusçuluğunun ırkçılıkla uzaktan yakından bir ilgisinin bulunmadığını düşünemiyor. Lakin Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları bu oyunlara kanmayacak ve asla müsaade etmeyecektir. Her alanda Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyecektir" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından meydanda toplananlar hep birlikte “andımızı” söyleyerek alandan olaysız ayrıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER