Bbp Gündemi Değerlendirdi

Büyük Birlik Partisi Giresun il Başkanı Selahattin Toslu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.2014 Yerel Seçimlerinde iddialı olduklarını belirten BBP Giresun İl Başkanı Selahattin Toslu, Demokratikleşme paketiyle ilgili...

Bbp Gündemi Değerlendirdi
Büyük Birlik Partisi Giresun il Başkanı Selahattin Toslu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

2014 Yerel Seçimlerinde iddialı olduklarını belirten BBP Giresun İl Başkanı Selahattin Toslu, Demokratikleşme paketiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Giresun’da her ilçe ve beldede aday göstereceklerini belirten Toslu; “BBP olarak bazı ilçelerimizde İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye başkan adaylarımızı açıkladık. Yasal süre içerisinde diğer ilçe ve beldelerde de adaylarımızı mutlaka açıklayacağız.Partimiz her zamankinden daha fazla iddialı seçime hazırlanmaktadır. Aday göstermeyeceğiz konusunda kimsenin şüphesi bulunmasın” dedi.

Açılım süreciyle başlayan demokratikleşme paketiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Toslu, söz konusu paketin PKK ve onun uzantısı olan BDP’den başka kimsenin çıkarına olmadığını ileri sürdü.

Toslu “PKK ve BDP’den başka kimsenin çıakrına olmayan bu demokratikleşme paketi hazırlanırken, karşı görüşlerinde fikri dikkate alınmış mıdır? AB’nin dayatmasıyla başlayan açılım sürecinde sadece PKK ve BDP’nin ne istediği, onların çıkarlarına yönelik ne yapılacağı akil adamlarla ikna edilmiş fikirler alınmıştır. Peki karşı görüştekiler niçin dikkate alınmamıştır.Pek yakında Terörist Başı Abdullah Öcalan’da serbest bırakılıp hatta seçimlere dahi aday gösterilir. Eğer bir demokratikleşme aranıyorsa ecdadımıza bakılması yereli olacaktır.Biz demokratikleşmeyi AB’den öğrenecek değiliz. Hala bizim Batı Trakya’daki soydaşlarımız dinlerini, dillerini, kültürlerini istedikleri gibi yaşayamamaktadır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48