Vatandaşlar Marmaray’a Akın Etti

Üsküdar’da düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Marmaray’a vatandaşların ilgisi büyük oldu. Yenikapı’da Üsküdar’dan gelen treni bekleyen vatandaşlar, törenin...

Vatandaşlar Marmaray’a Akın Etti
Üsküdar’da düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Marmaray’a vatandaşların ilgisi büyük oldu. Yenikapı’da Üsküdar’dan gelen treni bekleyen vatandaşlar, törenin bitmesi ile birlikte trene binmek için büyük bir heyecanla istasyona akın etti.

Törenle hizmete açılan asrın projesi Marmaray’a vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Üsküdar’da düzenlenen törenin ardından ilk sefer Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için yapıldı. Üsküdar’dan kalkan tren Yenikapı istasyonuna geldi. Burada Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ı karşılamak için bekleyen vatandaşlar, Gül ve Erdoğan’ın ayrılması ile birlikle istasyona adeta akın etti.

İlk defa Marmaray’a binerek boğazın altından geçecek olmanın heyecanı ile istasyona koşan vatandaşların oldukça mutlu oldukları gözlendi. Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden vatandaşlar, ‘çok büyük bir proje, çok heyecanlıyız’ dediler.

İstasyonda kendilerini bekleyen 2 trenden hangisine bineceklerini şaşıran vatandaşlar, bir o trene bir öteki trene koşuşturdu durdu. Vatandaşları Marmaray heyecanı, Yenikapı istasyonunu kelimenin tam anlamıyla bir şölen alanına çevirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48