Traktör Kasasında Fener Alayı Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Balıkesir’in Edremit ilçesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortejin başını çeken traktör dikkat çekti.Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğinde ve CHP Edremit İlçe Teşkilatı’nın...

Traktör Kasasında Fener Alayı Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Balıkesir’in Edremit ilçesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortejin başını çeken traktör dikkat çekti.

Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğinde ve CHP Edremit İlçe Teşkilatı’nın desteğiyle organize edilen 29 Ekim Fener Alayı Yürüyüşü, ilçenin Öğretmen Evi önünde başladı. Saatler öncesinden başlangıç alanında beklemeye başlayan kalabalık, marşlar söyledi ve havanın kararmasıyla birlikte meşalelerini yaktı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler bulunan yaklaşık 2 bin kişi, kortej yürüyüşünün başlamasıyla birlikte coşkuyla ağır adımlarla yola koyuldu.

Kortejin en başında ise, fener alayının en ilginç görüntüsü yer aldı. İlçeye bağlı Zeytinli beldesinde yaz aylarında turistlik şehir gezilerinde kullanılan belediyeye ait özel traktör, kortejin başını çekti. Kasası özel olarak dizayn edilen, aydınlatma sistemi ve oturma yerleri bulunan traktör korteji izleyenleri şaşırttı. Üzerinde ses sistemi bulunan ve fener alayı yürüyüşü boyunca şarkı ve marşlar çalınan traktörde özellikle yaşlılar yer aldı.

Öğretmen Evi’nden, Yılmaz Akpınar Bulvarını takiben yürüyen kortej, sokakları aydınlatarak, Şehit Hamdibey Meydanı’na ulaştı ve yürüyüş burada son buldu. Polis ekipleri, trafiğe kapatılan caddelerde geniş güvenlik önlemleri alırken, meydanda toplanan kalabalık, davul ve zurnayla karşılandı. Topluluk, hep bir ağızdan Andımız’ı seslendirdi ve çalınan şarkılarla halaylar çekip gönüllerince eğlendi.

Etkinliğe, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Güre Belediye Başkanı ve Edremit belediye Başkan Adayı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yurt yıldırım, bazı dernek ve sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri de katıldı. Fener alayı, başladıktan yaklaşık 2 saat sonra son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48