Toprağa Gömülmek İstenen Kuran-ı Kerimlere Vatandaş Sahip Çıktı

Eskişehir’de Çarşı Camii’nin deposunun boşaltılması sırasında dışarıya çıkartılan ve toprağa gömülmek istenen çok sayıda Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif, tespih ve halıya bir vatandaş sahip çıktı.Kentin en eski camilerinden...

Toprağa Gömülmek İstenen Kuran-ı Kerimlere Vatandaş Sahip Çıktı
Eskişehir’de Çarşı Camii’nin deposunun boşaltılması sırasında dışarıya çıkartılan ve toprağa gömülmek istenen çok sayıda Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif, tespih ve halıya bir vatandaş sahip çıktı.

Kentin en eski camilerinden olan Hamamyolu Caddesi üzerindeki Çarşı Camii’nin deposunda bulunan eski malzemeler toprağa gömülmek üzere dışarı çıkartıldı. Bu durumu gören ve ilk önce konuyu anlamayan çevredeki vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Bu sırada cami yanında bulunan simitçi İrfan Alakuç’un, “Buyurun Kur’an-ı Kerim-i Allah rızası için evinize götürün. Kur’an-ı Kerim isteyen” şeklinde bağırması izdiham yaşanmasını sebep oldu. Çevredeki vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif, tespih ve halı gibi malzemeleri almak için adeta birbirleri ile yarıştı. Caminin imamını ve görevlileri yerinde bulamadığını söyleyen İrfan Alakuç, “Sabah geldiğimde kitapları gördüm. İlk önce inanamadım. Eski halı zannettim. Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif, yere saçılmış, parça parçaydı. Cami hocasını, imamı sordum, kimse bir şey söylemedi. İşçilere sordum. ‘Onlar biz bunları toprağa gömeceğiz’ deyince kendilerine kızdım. Gönlüm razı olmadığı için, hayır işlesinler diye dağıtıyorum. Bunlar yazık günah diye biz de bunları dağıtmaya başladık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48