Tokatlıların Ellik Şöleni, Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Esenyurt Tokatlılar Derneği tarafından düzenlenen ellik halay şöleni, renkli görüntülere sahne oldu.Yöresel türkülerinde yer aldığı şölende Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu “Tokatlıları birlik ve beraberlik içinde görmek...

Tokatlıların Ellik Şöleni, Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Esenyurt Tokatlılar Derneği tarafından düzenlenen ellik halay şöleni, renkli görüntülere sahne oldu.

Yöresel türkülerinde yer aldığı şölende Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu “Tokatlıları birlik ve beraberlik içinde görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Esenyurt Tokatlılar Derneği tarafından Esenyurt Hakan Şükür Stadyumu’nda Tokatlılar için önemli yere sahip olan ‘ellik halay şöleni’ gerçekleşti. Şölene; AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve çok sayıda Tokatlı katıldı. Seyhan Güler’in yöresel türküleri ile ellik halayını Guinness World Records denemesinde İstanbul Milletvekili Harun Karaca ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da eşlik etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, “ Tokatlılar olarak bir bütün olmak istiyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha iyi seviyelere çıkarmak için böyle güzel etkinliklerin yapılması her zaman gereklidir. Tokat’ın geleneksel bir halayı olan ellik oyununu duyurmak ve bu oyunu tanıtmak için bugün tüm Tokatlılar olarak çaba göstereceğiz ”dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ise,“ Tokatlıları böyle neşeli, birlik ve beraberlik içerisinde görmek bizi daha mutlu ediyor. Tokatlıların her zaman yanında olmaktan ve onların bu yöresel oyunlarına eşlik etmekten dolayı mutluluk duyuyorum “diye konuştu.

Protokol konuşmaları ardından yüzlerce Tokatlı, ellik halayına katılarak şölene görsel renk kattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48