Tkp, Kadıköy'de Miting Yaptı

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Kadıköy İskele Meydanı’nda miting düzenledi. Çok sayıda kişinin katıldığı mitingde, ODTÜ olaylarına da şarkılarla destek verildi.TKP'nin Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlendiği mitinge yaklaşık...

Tkp, Kadıköy'de Miting Yaptı
Türkiye Komünist Partisi (TKP), Kadıköy İskele Meydanı’nda miting düzenledi. Çok sayıda kişinin katıldığı mitingde, ODTÜ olaylarına da şarkılarla destek verildi.

TKP'nin Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlendiği mitinge yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı miting, saat 14.00 sıralarında başladı. Mitingde ODTÜ’ye destek amaçlı şarkılar söylendi, gruplar ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar attı. Öte yandan, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra Türk bayrağı satarken gözaltına alındığı iddia edilen Ali Sarıçiçek, “Başta önderimiz Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygıyla anarım. Eğilsek de büzülsek de yıkılmadık, ayaktayız” dedi.

Daha sonra miting müzik dinletileriyle devam etti. Mitingin bitiminde toplanan grup Kadıköy’den Moda’ya, oradan da Uzunçayır’a yürüyüş yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48