Tır Şoförlerinin Eylemi Sürüyor

Edirne Kapıkule'de TIR şoförlerinin başlattığı eylem, 3'üncü gününde devam ediyor. Türkiye tarafında 17 kilometre olan TIR kuyruğunun Bulgaristan tarafında ise 25 kilometreyi bulduğu öğrenildi. Bulgar tarafından TIR geçişleri başlarken,...

Tır Şoförlerinin Eylemi Sürüyor
Edirne Kapıkule'de TIR şoförlerinin başlattığı eylem, 3'üncü gününde devam ediyor. Türkiye tarafında 17 kilometre olan TIR kuyruğunun Bulgaristan tarafında ise 25 kilometreyi bulduğu öğrenildi. Bulgar tarafından TIR geçişleri başlarken, Kapıkule’den TIR şoförleri yazılı bir belge olmadan geçmeyeceklerini belirtiyor. Polis ve jandarma ekipleri herhangi bir taşkınlığa karşı bölgede hazır bulunurken, diğer yandan Bulgaristan tarafında hala ceza uygulandığı kaydedildi.

Bulgaristan'ın TIR şoförlerine yönelik uyguladığı cezalardan dolayı Kapıkule’de kontak kapatan TIR şoförleri, soruna çözüm bulacak yetkili beklediklerini ifade etti. Şoförler, çözüme gidilmediği sürece Kapıkule’de bekleyeceklerini belirtti.

TIR şoförü Emre Murat Uspulat, kendilerinin kimseyle sıkıntıları olmadığını belirterek, sadece Bulgar tarafının haksız yere kestiği cezaların durdurulması gerektiğini söyledi. Uspulat, "Devlet büyüklerimizin, jandarma ve polisimizin bizimle işi yok, Allah hepsinden razı olsun. Biz Türk vatandaşıyız, bizim tek istediğimiz çözüm, başka bir şey istemiyoruz. Bizim siyasetçiyle de işimiz yok. Sabah CHP gelmiş, hepsine saygılıyız, tüm partilere saygı gösteriyoruz. Sayın Emniyet Müdürümüz de Kapıkule’de toplantı halindeler, son durumumuz belli değil bekliyoruz. Biz yol kesen, baş kesen insanlar değiliz, derdimize çare bulunmasını istiyoruz" dedi.

Şoför Rıza Ercan ise, Bulgaristan tarafında hala ceza uygulandığını ifade ederek, yetkililerden bu sorunun çözülmesini talep etti.

Polis amirlerinin TIR şoförlerine, "Geçişlerinizi yapın görüşmeler olumlu sonuçlandı" yönünde söylemlerine karşılık, şoförler yazılı mutabakata varılmadan gitmeyeceklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER