Terminalde Bayram Bereketi

Kurban bayramı sebebiyle 9 günlük tatil, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde seferlerin tamamını doldurdu. İşletmeciler, ek seferler başlatarak talebe yetişmeye çalışıyor.Bayram tatilinin 9 gün olması dolayısıyla Bursalı tatilciler,...

Terminalde Bayram Bereketi
Kurban bayramı sebebiyle 9 günlük tatil, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde seferlerin tamamını doldurdu. İşletmeciler, ek seferler başlatarak talebe yetişmeye çalışıyor.

Bayram tatilinin 9 gün olması dolayısıyla Bursalı tatilciler, en çok Akdeniz ve Ege kıyılarını tercih ediyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurban bayramı öncesi yoğunluk devam ediyor. Ağırlıklı olarak tatil için Türkiye’nin güneyine akın eden tatilcilere hizmet veren otobüs işletmecileri ek seferler yapıyor. İşletmeciler, Kurban bayramına kadar yoğunluğun süreceğini ve 9 gün boyunca ek seferler başlatarak müşterilerin taleplerine cevap vereceklerini açıkladı.

"TATİLCİLERİN TERCİHİ EGE VE AKDENİZ"

Pamukkale Turizm Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Mustafa Sönmezay, Bursa Terminali'nin yoğun dönemlerinden birini daha yaşadığını belirterek, tatilcilerin ağırlıklı olarak güney sahillerine akın ettiğini söyledi. Yoğunluktan memnun olduklarını kaydeden Sönmezay, "Yolcuların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Bayram öncesi yoğun mesai harcıyoruz. Bu yoğunluktan biz memnunuz. Beklediğimiz yolcu sayısına ulaştık” dedi.

"SEFER SAYILARI YÜZDE 50 ARTTI"

Sönmezay, Kurban bayramına sayılı günler kala başlattıkları seferlerin büyük bir kısmının dolduğunu kaydederek, "Geçen seneye göre sefer sayıları ciddi bir şekilde arttı. Talep patlaması yaşıyoruz. Sefer sayılarımız yüzde 50 arttı. Tatilin 9 gün olması tatilcileri hem memleketletlerine hem de tatil mekanlarına yönlendirdi. Rezervasyonlarımızı üst seviyeye çıkarttı. Tatil bitine kadar yoğunluğun devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Sönmezay, yolculuklarda fast food servisini de başlattıklarını sözlerine ekledi.

"TATİLİ AİLEMİN YANINDA GEÇİRECEĞİM"

9 günlük tatili dolu dolu geçirmek isteyen üniversite öğrencileri de bayramı ailelerinin yanında geçirmeyi tercih etti Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğrencisi Kemal Şahin isimli öğrenci, "Bayramı ailemin yanında geçireceğim. Herkes için güzel bir bayram diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48