Tekerlekli Sandalyeyle Uludağ'da Yürüdüler

Bursalı dağcılar, bu kez engelli vatandaşlarla birlikte Uludağ’da yürüdü.Koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyeleriyle Uludağ'da yapılan yürüyüşe katılan engelliler, kuş turizminin gözde mekanı Uludağ'a çıkmanın heyecanını yaşadı....

Tekerlekli Sandalyeyle Uludağ'da Yürüdüler
Bursalı dağcılar, bu kez engelli vatandaşlarla birlikte Uludağ’da yürüdü.

Koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyeleriyle Uludağ'da yapılan yürüyüşe katılan engelliler, kuş turizminin gözde mekanı Uludağ'a çıkmanın heyecanını yaşadı. Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi'nden ve Yenişehir'den yürüyüşe katılan engelli vatandaşlar ve aileleri, dağcılarla birlikte sabahın erken saatlerinde Ördekli Kültür Merkezi'nde toplanarak Uludağ’a hareket etti. SAPDOSK Kulübü tarafından yapılan yürüyüşe Türkiye Dağcılık Federasyonu Bursa Temsilciliği, Zirve Dağcılık ve Yeşil Bursa Dağcılık kulüpleri de destek verdi. "Engelleri aşalım, zirvede buluşalım" adı altında yapılan dağ yürüyüşüne 20'den fazla işitme ve yürüme engelli katıldı.

Bursa İl Özel İdaresi ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşen yürüyüşte ambulans da hazır bulundu. 130 kişinin katıldığı yürüyüşte, Çobankaya'dan Bakacak mevkiine kadar 3.5 kilometre yüründü. Bursa'nın eşsiz manzarasında fotoğraf çektiren gruplar, tekrar otobüslerle Çobankaya'ya dönüp, burada piknik yapıp eğlendi.

SARPDOSK Başkanı Mesut Hazar, "Engelli arkadaşlarımız için neler yapabiliceğimizi görmek istedik. Türkiye Sakatlar Derneği ile birlikte 'engelleri aşalım, zirvede buluşalım' yürüyüşü düzenledik" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48