Tatilciler İstanbul Trafiğini Kitledi

Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala tatile erken çıkan vatandaşlar, trafik yoğunluğunun hissedilir oranda artmasına neden oldu.9 günlük Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kala beklenen ‘trafikte tatil yoğunluğu’ etkisini göstermeye...

Tatilciler İstanbul Trafiğini Kitledi
Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala tatile erken çıkan vatandaşlar, trafik yoğunluğunun hissedilir oranda artmasına neden oldu.

9 günlük Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kala beklenen ‘trafikte tatil yoğunluğu’ etkisini göstermeye başladı. Tatile erken çıkan vatandaşların da etkisiyle bazı bölgelerde trafik adeta durma noktasına geldi. İstanbul genelinde etkili olan trafik yoğunluğu özellikle TEM, E-5 Karayolu, D-100, Mahmutbey ve Çamlıca gişelerinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Trafikteki yoğunluk özellikle akşam iş çıkışı saatlerine doğru etkisini daha da arttırarak sürdürdü. Akşam saatlerinde TEM otoyolu, E-5 Karayolu üzerinde etkisini gösteren trafik, sürücülere zor anlar yaşattı.

Yoğun trafiğin ilerleyen saatlere kadar sürmesi beklenirken yetkililer, Cuma gününün trafik açısından daha da yoğun geçebileceğine dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER