Suriyeli Öğrenciler Eğitim Ve Öğretime Başladı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı başladı. Suriyeli mülteci öğrenciler, eğitim ve öğretime başlamanın heyecanını yaşadı.Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde...

Suriyeli Öğrenciler Eğitim Ve Öğretime Başladı
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı başladı. Suriyeli mülteci öğrenciler, eğitim ve öğretime başlamanın heyecanını yaşadı.

Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan ve ülkelerinde yaşanan iç karışıklıktan dolayı çadır kentte yaşayan 30 bin Suriyeli mültecinin çocukları yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşarken, bazı velilerin çocuklarını sınıflara kadar getirdiği görüldü. Öğrenciler sınıflarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşadı. 7. sınıf öğrencisi Hatice Aziz, Halep kentinden geldiğini belirterek, “Sınıfımız ve öğretmenlerimiz çok güzel. Biz onlarla mutluyuz. Bu yıl da eğitimimiz geçen yıl gibi inşallah iyi olur. Türk kardeşlerimiz bizlerin eğitim ve öğretimdeki tüm ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Ben onlara teşekkür ederim” dedi.

2013-2013 eğitim ve öğretim yılında Suriyeli misafir öğrencilere ‘başarılar’ dileyen Kaymakam Eyüp Fırat, “Çadır kentimizde yaklaşık 8 bin öğrencimiz eğitim ve öğretime başlamış oldu. Öncelikle bu çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında zihin açıklığı ve başarılar diliyorum. Bu çocuklarımızın geçen yıl gibi bu yıl da eğitim ve öğretimlerinin başarılı geçmesini diliyorum. Dileğimiz bu savaşın bir an evvel bitmesi ve bu çocukların eğitim ve öğretimlerini ülkelerinde özgürce görmeleridir. Biz bu çocuklarımızın eğitim ve öğretimde başarılı olmaları için gereken desteği sağlayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48