Siverek’te Cumhuriyet Bisiklet Turu Düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Cumhuriyet'in 90. yılı münasebetiyle Cumhuriyet bisiklet turu düzenlendi.Siverek ilçesinde, Cumhuriyet'in 90. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Siverek ilçesinde sürece 4 günlük bisiklet turu etaplarının...

Siverek’te Cumhuriyet Bisiklet Turu Düzenlendi
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Cumhuriyet'in 90. yılı münasebetiyle Cumhuriyet bisiklet turu düzenlendi.

Siverek ilçesinde, Cumhuriyet'in 90. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Siverek ilçesinde sürece 4 günlük bisiklet turu etaplarının birinci etabı bugün gerçekleşti.

Siverek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bisiklet turuna, Alman bisiklet federasyonu'ndan Toni Kirch, eşi İgne Kirch ve Schweinfurt eyalet başkanı Toni Hormun, eşi Margarita Hormun, Alman bisikletçiler ve yurdun dört bir tarafından gelen Balkan ve Türkiye Şampiyonları ile Siverekli bisikletçiler katıldı. Sabah saat 09.00 sıralarında İnönü Caddesi üzerinde başlayan bisikletle yürüyüş ilçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Gedik köyüne kadar sürdü. Bisikletçileri yolda gören vatandaşlar alkışlarla karşıladı. Yolda Alman bisikletçileri Türk bayrağı açarak kardeşlik pozları verdi. Bisikletçileri yol üzerinde gören çocuklar alkış tutarak bisikletçileri karşıladı

Gedik köyüne gelen bisikletçileri çok sayıda vatandaş ile Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili M.Kasım Gülpınar karşıladı. Kısa bir konuşmanın ardından Alman Bisiklet Federasyonu Başkanı Toni Kirch, Milletvekili M.Kasım Gülpınar’a plaket verdi.

Türk Bisiklet milli takım yardımcı antrenörü Ahmet Gülpınar yaptığı açıklamada; "Dostane bir açılım için Almanya’dan arkadaşlarımız davet ettik. Onlarda bizleri kırmayıp geldi. Amacımız, ülkemizi, Şanlıurfa’yı yurt dışında böyle organizasyonlarla tanıtmaktır" dedi.

Alman Bisiklet Federasyonu Başkanı Toni Kirch de yaptığı açıklamada; şunları söyledi: "Buradaki dostluklardan çok memnunum, insanların göstermiş olduğu misafirperverlik çok yüksek düzeyde, bu yüzden Türkiye'ye gelmeyi her zaman seve seve kabul ederim."

Schweinfurt Eyalet Başkanı Toni Hormun ise; Türkiye'ye dördüncü gelişi olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Her zaman her yerde Türkiye'den çok memnunuz tabii ki farklı bir yere gelmek bizleri mutlu etti. İnsanların misafirperverliği çok güzel."

Inge Hormun ise; "Pozitif anlamda bu kadar insanın bizleri karşılaması, misafirperver olarak ağırlaması çok şaşırttı beni" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili M.Kasım Gülpınar ise Alman Federasyon başkanına heybe hediye etti. Konuşmaların ardından misafirlere yemek verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48