Sivas'ta Chp Ve Add'den Alternatif Kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü için alternatif kutlama programı düzenledi.Atatürk Etnografya Müzesi Kongre Bahçesi önünde sabah valilik tarafından...

Sivas'ta Chp Ve Add'den Alternatif Kutlama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü için alternatif kutlama programı düzenledi.

Atatürk Etnografya Müzesi Kongre Bahçesi önünde sabah valilik tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinin ardından, CHP ve ADD alternatif kutlama programı düzenledi. Atatürk Anıtı’na sunulan çelenklerin ardından konuşan CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 1915’te Çanakkale Savaşı'nda başlattıkları yürüyüş 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet'in ilanı ile taçlandırılmıştır. Cumhuriyet özgürlüktür, bilimdir, akıldır. Cumhuriyet dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın eşit ve birlikte yaşamaktır” dedi.

TBMM İdare Amiri ve CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ise, 90 yıl önce Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı Sivas’ta Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamanın ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Özdemir, “90 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde burada dikilen fidan şimdi koskocaman bir ulu çınar olmuştur. Bugün Cumhuriyet sayesinde yani bu bizim diktiğimiz ulu çınarın gölgesinde oturup mevki ve makam sahipleri olanlar zaman zaman Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı amansız bir saldırıda bulunmaktalar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Atatürkçü Düşünce Derneği’ne bağlı bir grup ‘Andımız’ı okuyarak, okullardan kaldırılmasına tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48