Sınırdaki Vatandaşlar Demokratikleşme Paketine Kitlendi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatandaşlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketine kitlendi.Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanan demokratikleşme paketi için Irak...

Sınırdaki Vatandaşlar Demokratikleşme Paketine Kitlendi
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatandaşlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketine kitlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanan demokratikleşme paketi için Irak ve İran sınırında bulunan Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yoğun bir ilgiyle televizyonlardan izlendi. Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını dikkatle izleyen vatandaşlar, bölgenin daha güzel günlerin beklediği belirtti.

Konuyla ilgili düşüncesini belirten Çiftçi Fehmi Sevim (58), “Biz her şeyde barış ve huzurun olmasını istiyoruz. Yıllardır köyümüzü boşaltıp buralara geldik. Çok zorluklar yaşadık. İnşallah bu adımlarla birlikte köylerimize geri döneceğiz. Gecen yıllar bu sene arasında çok fark var. Önce huzur var istersen git akşamları yaylarda yat kimse hiçbir şey demiyor. Barış için kim çalışıyorsa Allah ondan razı olsun. Demokratikleşme paketiyle birlikte barış daha da güçlenecek inşallah" dedi.

Esnaf Yasin Severcan ise “Demokratikleşme paketi çok iyi oldu. Yıllarca bizler süründük resmen. Yıllarca bizler bu bölgede çok zor şartlar altında yaşamımızı idame etmeye çalıştık. Bu zorlukların artık son bulmasını istiyoruz. Bu demokratikleşme paketinde hem barış, hem huzur olur inşallah. Adımlar karşılıklı atıldıktan sonra her şey yoluna gidecektir. Bir esnaf olarak yıllardır yaşadığımız zorlukları geride bırakıp yeni bir sayfa açmayı istiyoruz. Bu demokratikleşme paketinde iktidar partisi ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu bizler için bir ilktir. Bu aşamalardan sonra hepimize çok iş düşüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48