Oylat Yolu Genişletme Çalışmaları Tam Gaz

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ünlü Oylat Kaplıcaları’na ulaşımı sağlayan yol genişletiliyor.AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Oylat yolu genişletme çalışmalarını inceledi. Şahin, “Turizm yolu diye adlandırdığımız Oylat...

Oylat Yolu Genişletme Çalışmaları Tam Gaz
Bursa'nın İnegöl ilçesinde ünlü Oylat Kaplıcaları’na ulaşımı sağlayan yol genişletiliyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Oylat yolu genişletme çalışmalarını inceledi. Şahin, “Turizm yolu diye adlandırdığımız Oylat ile İnegöl arası yolun Gündüzlü köyü mevkiindeki çalışmalarını inceledik. Müteahhit firma kasım ayından önce Gündüzlü ve Hilmiye köyü arasındaki yolu bitirecek. Bu konu hakkında çok tartışmalı günler yaşamıştık, ama biz millet merkezli bir parti olduğumuz için, milletimizin bizden istediğini yaptık ve yolun Gündüzlü köyünün içinden geçmesini sağladık. Projede değişiklik yaptırdık. Çünkü önceki projede yol köyün altından geçiyordu. Gündüzlü ve Hilmiye köylülerimize, yolun genişletilmesi konusundaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gündüzlü ve Hamamlı köylerinde içme suyu sıkıntısı olduğunu aktaran Milletvekili Şahin, “Su kaynaklarının üzerinde yaşamalarına rağmen bu mesele devam ediyordu. Kalkınma Bakanlığı'ndan Köy-Des projesi ile biraz daha fazla destek alarak, 100 bin lira da İl Özel İdaresi'nden temin edip, 5 köyümüzün içme suyu ve 2 köyümüzün su deposunu yeniden ihale ettik. Şu anda çalışmaların çok iyi ilerlediğini öğrendim. İçme suyu köylerimizin hizmetine sunulacak. Bu memnuniyeti her köyde duymaktan son derece memnun oluyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48