Okullarda Andımızın Yasaklanmasını Protesto Ettiler

Ümraniye Kaymakamlığı önünde toplanan bir grup, okullardan andımızın kaldırılmasını protesto etti. Andımızı okuyarak kaldırılmasına tepki gösteren grup, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktı.Cumhuriyet'in...

Okullarda Andımızın Yasaklanmasını Protesto Ettiler
Ümraniye Kaymakamlığı önünde toplanan bir grup, okullardan andımızın kaldırılmasını protesto etti. Andımızı okuyarak kaldırılmasına tepki gösteren grup, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Cumhuriyet'in 90'ıncı yıldönümü nedeniyle Ümraniye Kaymakamlığı önünde toplanan cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İşçi Partisi (İP) üyesi yaklaşık 200 kişilik bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla okullardan andımızın kaldırılmasını protesto etti.

Ümraniye ilçe protokolünün resmi çelenk törenin ardından kaymakamlık binası önünde toplanan grup, önce Atatürk anıtına çelenk bıraktı. İstiklal Marşı'nı okuyan grup daha sonra andımızı okuyarak, okullardan kaldırılmasını protesto etti.

Andımızın kaldırılmasını protesto eden Nurşel Tezel, "Bugün burada toplanmamızın sebebi hem ulusal Cumhuriyet bayramımızı kutlamak ve ilkokullarımızdan dahi kaldırılan andımızın tekrar geri getirilmesi için protesto eylemi yapmak" dedi.

İşçi Partisi üyesi bir kişi ise, “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Türk milleti toplum zihninden silinmek isteniyor. Resmi bayramlarımız toplum zihninden silinmek isteniyor" diye konuştu.

“Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan aran grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48