Mısırlı Müslümanlar İçin Kunut Duası Okundu

Mısır’daki darbenin 100. gününde, Mısırlı Müslümanlar ve Müslüman coğrafya halkları için Konya'da sabah namazı sonrası kunut duası okundu.Mısır’daki darbenin 100. gününde Rabia Platformu etkinliklerinden olarak Türkiye İmam Hatipliler...

Mısırlı Müslümanlar İçin Kunut Duası Okundu
Mısır’daki darbenin 100. gününde, Mısırlı Müslümanlar ve Müslüman coğrafya halkları için Konya'da sabah namazı sonrası kunut duası okundu.

Mısır’daki darbenin 100. gününde Rabia Platformu etkinliklerinden olarak Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) organizasyonu ile Kapı Camisi'nde sabah namazından sonra kunut duası programı gerçekleştirildi. Sabah namazından sonra Abdurrahman Büyükkörükçü hocaefendi tarafından özellikle Mısırlı Müslümanlar ve Müslüman coğrafya halkları için kunut duası okundu. Mısır’daki Müslümanlara dua edildiği sırada cemaatten gözyaşlarını tutamayanlar oldu. Sabah namazından sonra konuşan Abdurrahman Büyükkörükçü hocaefendi, "Hak ve batıl inançların mücadelesi Hazreti Adem ile başladı, günümüzde de devam ediyor. Mısır’da yaşanan bu dava bu zamana kadar kan ve gözyaşı dökerek devam etti. Bugün Mısır’da, Suriye’de, yıllardır da Filistin’de kardeşlerimiz İslam tarihi boyunca bedel ödediler. Bugün de ödemeye devam ediyorlar. Bu olan olaylar Rabbime giden yolda çekilen çilelerdir. Biz de orada bulunan kardeşlerimize dualarımızla yanlarında olacağız” dedi.

Namaz sonrasında cemaate simit ve çay ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER