Maliye Bakanı Şimşek, Çay Islah Projesi Çalışmalarını İnceledi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçen yıl temeli atılan ve 58 milyona mal olacak olan 35 kilometrelik Batman Çayı Islah Projesi çalışmalarını inceledi.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi ziyaret ve inleme için memleketi Batman’a geldi. Tarifeli...

Maliye Bakanı Şimşek, Çay Islah Projesi Çalışmalarını İnceledi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçen yıl temeli atılan ve 58 milyona mal olacak olan 35 kilometrelik Batman Çayı Islah Projesi çalışmalarını inceledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi ziyaret ve inleme için memleketi Batman’a geldi. Tarifeli uçakla Batman’a gelen Bakan Şimşek, havalimanında Batman Valisi Yılmaz Arslan ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Bakan Şimşek ve beraberindekiler Batman Çayı Islah Projesi'ni incelemek için Samanyolu köyü mevkiinde yapılan çalışmaları yerinde gördü. DSİ 10. Bölge Müdür Yardımcısı ve Batman Bölge Müdürü Veysi Kanat’tan proje ve çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Şimşek, projenin tamamlamasıyla 20 bin dönüm arazinin yeşil kuşak ve mesire alanı olacağını söyledi. 35 kilometre uzunluğundaki projede 150 işçinin çalıştığını söyleyen Bakan Şimşek, "Bu proje Batman için çok önemli bir projedir.2013 yılı birim fiyatı ile 13 trilyona mal olacak, geçen yıl temelini attık ama bazı yerel nedenlerden dolayı çalışmalar biraz aksadı.Ama çalışmalar bu yıl hızlı bir şekilde başladı. Önümüzdeki yıllarda projenin tamamlanması halinde 20 bin dönüm arazi hem tarıma hem de yeşil kuşak ve mesire alanlarına ayrılmış olacak" dedi.

Taziye ziyaretlerinde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha sonra Batman-Siirt Muş Eczacılar Odası'nı ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48