Köy Çocuklarının Yoklukta Okuma Azimleri

Eğitim ve öğretimde bu sene yürürlüğe giren kılık kıyafette serbestlik konusunun tartışması zaman zaman devam ederken, Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde protokolün de katıldığı törende köyde ikamet eden ve okuma...

Köy Çocuklarının Yoklukta Okuma Azimleri
Eğitim ve öğretimde bu sene yürürlüğe giren kılık kıyafette serbestlik konusunun tartışması zaman zaman devam ederken, Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde protokolün de katıldığı törende köyde ikamet eden ve okuma azmiyle yanıp tutuşan ilköğretim öğrencisi çocukların yokluk nedeniyle kara lastik ve terliklerle okula gelmeleri İHA objektifine yansıdı.

Hayırsever işadamı eski Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı tarafından 4+4 eğitim- öğretime uygun Horasan ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde yaptırılan ilköğretim okulu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tören öncesinde köyde ikamet eden küçük öğrenciler yeni yaptırılan okulun bahçesinde sıraya girerek Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve hayırsever işadamı Vehbi Orakçı’nın da aralarında bulunduğu protokol mensuplarını beklemeye başladı. Bu sırada okuma azimlerini yüksek sesle haykıran küçük öğrencilerin yokluk nedeniyle kara lastik ve terliklerle okula gelmeleri dikkat çekti.

Köyde yaşamın zor olduğunu ve babalarının çiftçilikle uğraştığını, kırk kanaat okumaya çalıştıklarını ifade eden küçük öğrenciler, “Çoğumuzun şehirlerde insanların giyindiği tarzla ayakkabısı yok. Köy yerinde ayaklarımıza giyindiğimiz en favori kara lastik. Sağlam ve erken yırtılmıyor. Ailelerimizin ekonomik imkanları bu kadarına yetiyor. İstiyoruz bizim de kırmızı, uzaktan parlayan, boyalı ayakkabılarımız olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48